Bo tu jest mój dom…

Kiedy słyszymy słowo wycieczka to zwykle myślimy o wyjeździe w mniej lub bardziej odległy zakątek naszego kraju… Uczniowie klas IIb, IIIB i VIb były ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi wybrali się natomiast, aby podziwiać to, co mamy niedaleko. Zwiedziliśmy zespół dworsko-parkowy we wsi Bludzie, w tym dwa pomniki przyrody – dębową aleję i dąb szypułkowy „Dworzanin” o obwodzie pnia ponad 4 m. Przeszliśmy piękną pod względem widokowym trasą do Kiepojć.

 

Po drodze oglądaliśmy Puszczę Romincką „z góry” oraz podziwialiśmy wiadukty kolejowe. Następnie pojechaliśmy do Stańczyk. Oczywiście weszliśmy na mosty kolejowe i podziwialiśmy przepiękne widoki. Obejrzeliśmy również położone niedaleko rozlewisko stworzone przez bobry. Niektórzy twierdzili nawet, że dostrzegli tam bobra!

 

Spędziliśmy również trochę czasu w gospodarstwie agroturystycznym „Trzy Świerki”. Skromnie? Tak się tylko wydaje, bo dzięki przewodnikowi, panu. Ryszardowi Dutkiewiczowi zdobyliśmy potężną dawkę wiedzy o krajobrazie, architekturze, przyrodzie, okazało się, że tajemnice kryją się na każdym kroku… Dziewczynki z klasy szóstej nie odstępowały go na krok i pytały, pytały…

Warto poznać to, co mamy dosłownie w zasięgu ręki, a mamy naprawdę wiele pięknych, ciekawych miejsc z bogatą historią. Zadbajmy o to, aby nikt nam nie mógł zarzucić, że „cudze chwalimy, a swego nie znamy”.

Wycieczka była jednym z działań w ramach realizacji zadania publicznego:

Upowszechnianie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego poprzez organizację wydarzeń kulturalnych, artystycznych, spektakli, konkursów i wystaw. Tu jest mój dom! wspieranego przez Burmistrza Gołdapi.

 


Aktualności

Powiązane artykuły