Pijani wpadli podczas akcji „Trzeźwość”

Wczoraj policjanci ruchu drogowego od wczesnych godzin rannych prowadzili akcję  “Trzeźwość”  skierowaną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Podczas  działań funkcjonariusze zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców, którzy wypili alkohol i wsiedli za kierownicę, nie zważając na zagrożenie, które stwarzali, ani też na konsekwencje, jakie będą musieli ponieść.

 

Całkowitym brakiem wyobraźni kierują się osoby, które po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdów. Wczorajsze działania gołdapskich policjantów pokazały, że  nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie wynikają z jazdy po tzw. „kielichu”. Podczas działań „Trzeźwość”  funkcjonariusze zatrzymali 3 pijanych kierowców.

 

Pierwszy „na podwójnym gazie” wpadł w ręce drogówki już o 6.50 na ul.1-go Maja w Gołdapi. 28-latek jechał motorowerem z blisko promilem alkoholu w organizmie.

 

15 minut później na tej samej ulicy policjanci skontrolowali kierowcę autobusu, który miał zabrać dzieci na wycieczkę po Suwalszczyźnie. 61-latek kierował po użyciu alkoholu. Jego badanie wykazało blisko 0,3 promila alkoholu.

 

Ostatnim zamykającym wczorajszy alkoholowy bilans na gołdapskich drogach był kierujący daewoo Lanos. 53-letni kierowca zatrzymany do kontroli kilka minut przed godziną 13.00 na ulicy Żeromskiego miał w organizmie blisko promil alkoholu.

 

Kierowca autobusu i Lanosa utracili już prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyznom grozi kara do 2 lat więzienia. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły