Z Urzędu Miejskiego: Szanowni Państwo

Szanowni Państwo, w imieniu Burmistrza Gołdapi Tomasza Luto zwracam się z prośba o zapoznanie się z projektem pisma w sprawie małego ruchu granicznego, które Pan Burmistrz chce skierować do Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Intencją Pana Burmistrza jest skupienie jak największej grupy samorządowców z obszaru objętego małym ruchem granicznym, którym zależy na wznowieniu funkcjonowania MRG. Wspólne działanie w interesie mieszkańców Warmii i Mazur może być skuteczniejsze. Proszę o powiadomienie czy Wójt/Burmistrz/Prezydent/Starosta będzie chciał podpisać wspólne pismo. Prosimy o przesłanie uwagi do wspólnego projektu bądź zatwierdzenia przesłanej wersji do dnia 12 sierpnia br. na adres mailowy: piotr.miszkiel@goldap.pl

W przypadku pytań bardzo proszę o kontakt ze mną.

Z poważaniem
Piotr Miszkiel
Asystent Burmistrza Gołdapi

tel. 87 615 60 28
kom. 694 484 953

Załączniki:

PROJEKT WSP+ôLNEGO PISMA SAMORZ¦äDOWC+ôW W SPRAWIE MRG PROJEKT_WSP_LNEGO_PISMA_SAMORZ_DOWC_W_W_SPRAWIE_MR


Aktualności

Powiązane artykuły

12 komentarzy do “Z Urzędu Miejskiego: Szanowni Państwo

 1. Mikołaj

  A jak ci co wleźli do Polski z tego obwodu poczują się zagrożeni i napiszą do Putina, żeby im pomógł, to co Luto z Miszkielem zrobią? Ludzie, co z wami jest?
  Najważniejsze jest dziś , tu i teraz.I dzięki temu jeden z drugim będzie wył że sklepy pograniczne stracą itd.To że przez to później możemy stracić dużo więcej a być może i wolność nie przyjdzie do zakutego łba, bo osiem lat rządów pożytecznych idiotów nauczyło wielu że najważniejsze jest to co teraz jest w kieszeni.Jutro się nie liczy bo jutra nie ma. Tak myślicie matołki ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Gołdapianin

  Jak rozumiem, burmistrz już wysłał pismo w tej sprawie:
  http://goldap.org.pl/2016/08/z-urzedu-miejskiego-pismo-burmistrza-w-sprawie-mrg/
  Myślę, drogi Panie Piotrze, że trzeba zacząć od zmiany adresata 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Gore!

  Drodzy Humaniści, jak pisze się poprawnie: tak jak jest w piśmie burmistrza – ” pomiędzy Rzecząpospolitą Polską”? czy też raczej – „pomiędzy Rzeczpospolitą Polską”?.
  I nieco dalej :” między Rządem Rzeczpospolitej Polskiej” czy – „między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej”. Bo raz pan burmistrz pisze tak a raz inaczej. Jakie są poprawne zasady?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. xyz

   Obie formy są poprawne jednak w zależności od przypadku (tj. Rzeczpospolita Polska i Rzeczypospolitej Polskiej). Zupełny absurd jeśli ktoś napisze Rzecząpospolitą ponieważ Polska nie jest rzeczą,

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Asystent społeczny

  Proponuję by asystent Miszkiel, wybitny specjalista teoretyk od ekonomii, historii, polityki, turystyki, edukacji oraz praktyk w dziedzinach degustacji przemysłu spirytusowego, nikotynowego przygotował pismo dla swojego hojnego chlebodawcy mniej więcej takiej treści:
  Na podstawie art. 492 § 1 pkt. 3 ustawy Kodeks wyborczy zrzekam się mandatu Burmistrza Gołdapi z dniem dzisiejszym. Jednocześnie chciałbym przeprosić swoich wyborców oraz wszystkich mieszkańców gminy Gołdap za to, że nie dotrzymałem słów ślubowania, że „powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy” a nie wyłącznie moich kolegów i koleżanek.
  Dziękuję i przepraszam
  Tomasz Luto

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. ja

  Panie asystencie Piotrze Miszkielu, bierze Pan pieniądze za swoją pracę, jak mniemam.
  Dlaczego więc my mamy wykonywać pracę za Pana?
  Pan ma napisać projekt pisma, więc niech się bierze Pan do roboty!
  A pomocy niech Pan szuka u znajomych czy innych pracowniów Urzędu, a nie szuka Pan jeleni, którzy wykonają pracę za Pana.
  Jeśli zaś nie potrafi Pan napisać projektu pisma bez błędów, to może nie nadaje się Pan na swoje stanowisko.
  Rozumiem, że po krytyce poprzedniego pisma chce Pan teraz, by było ono napisane bez błędów ortograficznych, stylistycznych czy interpunkcyjnych, a także bez anakolutów – świetnie, że Pan chce, ale to PANA praca, PANU za nią płacą, nie nam.
  Złą drogę Pan obrał, nie będziemy wykonywać obowiązków za Pana.

  Podpowiem jednak, że np. piszemy „gmina Gołda” a nie „Gmina Gołap”, a w stopce skrót „pl.” (plac) piszemy również od małej litery, analogicznie jak skrót wyrazu „ulica”.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Franek

  Mam propozycje.Zamiast sie klocic to zamiast doradcow ,nalezy zatrudnic na 1/2 etatu poloniste-emeryta,ktory bedzie weryfikowal wychodzace na zewnatrz dokumenty.
  Pracowalem w firmie,w ktorej pracowaly dwie maszynistki.Kazda miela odpowiednie slowniki jezyka polskiego.Wtedy nie bylo internet. Teraz nalezy kliknac w odpowiednie haslo I wszystko jasne.Trzeba tylko chciec.Nie jestem polonista.Jezyka polskiego uczylem sie w szkole 60 lat temu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Franek

  Uczyl Marcin Marcina Ja mniemam ,ze pan w swoim 10-cio wierszowym komentarzu zrobil wiecej bledow od pana Miszkiela.
  Fakt,ze panu nie placa,nie zwalnia od poprawnosci w pisaniu krytycznego komentarza

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Po.la

  Ręce i nogi się uginają. Parafrazując słynnego Pawlaka z filmu Sami Swoi – ” toż to sziok”, a w tym przypadku – toż to cyrk. No cóż – w tej sytuacji można też powiedzieć – jaki asystent, taki burmistrz 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Demokrata - Anty- KOD

  Nie wysilaj sie poniewaz moga puscic hamulce I dojdzie do skarzenia terenu. Z ta fraza to blad.
  Uginac to sie moga nogi(zeleznie od wagi ciala) natomiast rece moga opadac.’
  Masz racje,to jest cyrk.Ale ty jestes slabym klovnem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Michałek

   Aleś byków narobił!!! I Ty piszesz o czyichś błędach? Zgroza!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 10. Demokrata - Anty- KOD

  Masz racje.Moja wina !

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...