Z naszego archiwum: Przedszkolaki z lat 60-ych

Tak, to są gołdapskie przedszkolaki z lat 60., choć na niektórych zdjęciach istotne jest również tło. Widzimy bowiem między innymi dawną wibrobetoniarnię. Najmłodsi są pewnie teraz już w wieku 60 plus.

przedszkolaki_lata_60_1_wm przedszkolaki_lata_60_2_wm przedszkolaki_lata_60_3_wm przedszkolaki_lata_60_4_wm

Zdjęcia pochodzą z zasobów Władysława Piekarskiego.

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Z naszego archiwum: Przedszkolaki z lat 60-ych

 1. Leszek

  Najmłodsi są 50+.

 2. asdic

  Wibrobetoniarnia , zwana inaczej „fabryką kurzu ” przerabiała gruz z gołdapskich ruin na pustaki. Z nich wybudowano m.in. niektóre budynki wokół Placu Zwycięstwa. Na jednym ze zdjęć jest p. Wilamowicz , znany gołdapski nauczyciel j.rosyjskiego. Pozdrawiam.

 3. ega6

  Poznaję kilkoro dzieci z mojego podwórka,np.:Heńka Sadowskiego, Leszka Milera, Bogusię Burzyńską z siostrą i może Krzysia Sielawę. I oczywiście Panią Sadowską, która w późniejszym okresie pracowała w kinie OKA. A park był wtedy miejscem częstych spacerów i zabaw.
  Pozdrawiam Pana, który to udostępnił i wszystkich znajomych e zdjęć.

 4. Anonim

  Prawdopodobnie nie jest to grupa przedszkolna.W latach 60 TPD W CZASIE WAKACJI PROWADZIŁO TZW.DZIECIŃCE.Były to grupy dzieci związane terenowo,np.z jednej wsi,kilku sąsiednich podwórek-i chyba to jest jedna z tych grup,obejmująca bloki 1,2,3,5 z ul.Paderewskiego.

 5. Anonim

  Prawdopodobnie jest to grupa dzieci z bloków 1,2,3 przy ul.Paderewskiego.
  W latach 60 TPD prowadziło tzw.dziecińce-w czasie wakacji skupiały one dzieci z określonego terenu,zapewniały całodzienną opiekę.