Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Inni napisali: sprawa zawieszenia MRG bardziej skomplikowana

 1. ABW

  „- My wyciągamy wnioski z doświadczeń europejskich, w tym wschodnioeuropejskich w szczególności, ale także analizujemy te informacje, które przekazują nam służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa i to wszystko każe nam w tej chwili decyzję o utrzymaniu tego zawieszenia MRG z Rosją podtrzymać – wyjaśnił Zieliński”
  i
  „Jak powiedział minister, MRG został zawieszony ze względów bezpieczeństwa i wszystko wskazuje na to, że nie wiadomo na jak długo. Niestety o szczegółach rozmowy nie mogę pisać ani mówić, ze względu na klauzulę tajności. Jednym słowem, sprawa zawieszenia MRG jest bardziej skomplikowana” – napisał.”
  i
  „Nieco innego zdania na temat przedłużenia zawieszenia umowy o MRG jest jednak wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. Jak zaznaczył, „nie można drobnych interesów osób korzystających z MRG zamienić na zagrożenie dla bezpieczeństwa. Prosiłbym o całościowe myślenie o państwie, nie lokalne, a narodowo-państwowe i wtedy będziemy mogli łatwiej się porozumieć” – podkreślił.”

  Dlaczego odwieszono mały ruch graniczny z banderowcami (Tam jest też duże zagrożenie dla Polski, o czy możemy przeczytać min. na: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/07/z-banderowcami-w-kierunku-konfliktu-globalnego/ oraz http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/prof-zaryn-dla-kresowpl-nie-mozna-dialogowac-z-banderowcami-to-tak-jakby-rozmawiac-z-gestapo-video) po zakończeniu ŚDM, a z Rosją nie ? Przed ŚDM nie było zagrożenia a teraz jest? A konkretnie na czym to zagrożenie polega ? Na tym, że Rosjanie wycinają las w kierunku granicy z Polską?
  Jeżeli zdjęcia satelitarne terenów obwodu kaliningradzkiego przy granicy z Polską sobie powiększymy, to zobaczymy, że w tamtym rejonie las wycina się i sadzi w pasach przebiegających w kierunku północ – południe, południkowo, a więc prostopadle do równoleżnikowej linii granicy. Nie jest specjalnym odkryciem zauważenie, że takie leśne korytarze przy tym prostopadłe do granicy, powstają po prostu cyklicznie w ramach dokonywanych wyrębów.

  http://naszeblogi.pl/49370-lesne-korytarze-rosjan-skad-codzienna-wziela-te-brednie