Wśród zwycięzców również nazwiska z ubiegłych lat

W tegorocznym „Międzynarodowym Konkursie Krzyku” wzięli udział nie tylko krzykacze z różnych stron Polski, ale i z kilku państw Europy – Niemiec, Włoch i Szwecji. Skandynawów reprezentował dziennikarz szwedzkiego radia, który przekazywał informacje z konkursu na żywo. Wśród zwycięzców również nazwiska z ubiegłych lat, także Dagamry Stanek, która tym razem wygrała – by tak rzec – również kategorię open wynikiem  138,1 – 133,3 decybeli.

 

W kategorii mężczyzn najlepszym okazał się Mariusz Kuklewicz z Gołdapi z wynikiem – 138,1 – 132,9.

 

Jurorzy nagradzali po pięciu uczestników w każdej kategorii. Toteż wśród nagrodzonych krzykaczek znalazły się jeszcze (wymienione według kolejności zajętych miejsc): Ewa Bolewska z Gołdapi, Joanna Romatowska z Ełku, Monika Tylenda z Surmin i Barbara Luto z Gołdapi.

 

Kolejne cztery miejsca w kategorii mężczyzn zajęli: Wojciech Kurteczka z Brzeszcza, Mateusz Duchnowski z Gołdapi, Andrzej Szumlański z Bań Mazurskich i Piotr Piłasiewicz z Augustowa.

 

Oprócz wartościowych nagród rzeczowych (między innymi telewizory) zdobywczyni i zdobywca pierwszych miejsc otrzymali puchary. Były też darmowe gadżety dla publiczności oraz losowanie nagród.

 

Organizatorami imprezy byli: Gołdapska Rada Sportu i Ośrodek „Leśny Zakątek”.

Powiązane artykuły