Upragniony awans na Finał Polski

Elblag Kinder 2016W niedzielę, 5 czerwca w pięknej hali Centrum Sportu i Biznesu w Elblągu do rywalizacji o medale Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce Ogólnopolskiego cyklu Kinder + Sport 2016 przystąpiło po osiem najlepszych zespołów w kategorii „2”, „3” i „4”.

 

W ekskluzywnym gronie znalazły się trzy ekipy UKS „Trójki” Gołdap, które awansowały na podstawie wyników z czterech eliminacji.

 

Rywale byli niezwykle mocni i zdeterminowani. Zespół „Trójek” grający w składzie: Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc, Piotr Górski oraz rezerwowy Oskar Stalewski w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła spisywał się bardzo dobrze. W grupie A odniósł dwa zwycięstwa pokonując: IKS Atak Elbląg 2, Kurianvolley Olsztyn 1 oraz uległ po tie-breaku ekipie Kurianvolley Olsztyn 2. Po zaciętym meczu poległ w półfinale z drużyną – IKS Atak Elbląg 1. Plan jednak chwilę później został osiągnięty, marzenie tercetu spełnione. W walce o brąz i bilet do Częstochowy młodzi adepci z „trójki” pokonali 2:1 (17:15, 9:15, 11:9) – Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Ostródy i jadą na Mistrzostwa Polski. Bardzo dzielnie w Elblągu walczyła „dwójka” w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski która po grach grupowych awansowa do półfinału imprezy. Rok młodsi od rówieśników (trzecioklasiści) ograli drużynę SMS Ostródę 1 i kolegów UKS Trójka Gołdap 1 i przegrali z UKS Kormoran Dobre Miasto.

 

W półfinale ulegli 0:2 znakomicie grającej w tym sezonie drużynie IKS Atak Elbląg 1 (która z nadziejami na medal jedzie na finał Polski). W małym finale zmęczeni nie dali rady 0:2 (10:15, 15:17) po raz drugi w niedzielę ekipie UKS Kormoran Dobre Miasto i ostatecznie zajęli miejsce tuż za podium. Druga gołdapska „dwójka” w składzie: Dominik Wawrukiewicz, Filip Siemieniuk została sklasyfikowana na siódmym miejscu po pokonaniu na koniec – Kurianvolley Olsztyn. Do Finału Polski zakwalifikowały się tylko trzy najlepsze drużyny. Najlepsze drużyny w nagrodę (poza przepustką) otrzymały medale, nagrody rzeczowe i dyplomy. W krajowy czempionacie, który odbędzie się w tym roku w Częstochowie w dniach 7-10 lipca zagra najlepszych 48 zespołów z Polski. Pod Jasną Górą młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji.

 

Już w czterech ubiegłych latach chłopcy z Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski wysokie lokaty. Ambasadorem turnieju Kinder + Sport od lat jest 298 – krotny reprezentant kraju Sebastian Świderski. Organizatorem turnieju finałowego był Integracyjny Klub Sportowy ATAK Elbląg i Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Siatkowej w Olsztynie w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły