Nie mamy czasu na nudę

lisy (1)W szkole jest nudno? Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lisach mają inne zdanie. W ciągu całego roku nauki nie mogą narzekać na brak różnorodnych zajęć dodatkowych, a czas przedwakacyjny szczególnie służy wszelkim wyjazdom integracyjnym.

10 czerwca nasi uczniowie uczestniczyli w wyjeździe do Parku Przygody „Nowa Makumba” w Olsztynie. Jest to miejsce rozrywki dla osób lubiących aktywność fizyczną, a nasi podopieczni chętnie stawiają czoła wszelkim wyzwaniom.

 

Zaraz po przyjeździe na miejsce dzieci wzięły udział w zabawie terenowej, podczas której miały okazję poznać  tajniki survivalu. W czasie odkrywania i wykonywania kolejnych zadań musiały wykorzystać mapę, lornetkę i kompas, a następnie rozpalić ogień, związać i zamocować liny oraz  zbudować szałas. Kolejną rozrywką było strzelanie z łuku, a po tej konkurencji starsi uczniowie spróbowali swoich sił na polu do paintballa. Maluchy w tym czasie korzystały z  dmuchanej zjeżdżalni. Kolejną atrakcją była jazda segwayami i quadami. Ogromne zainteresowanie wzbudziła też wspinaczka trasami linowymi o różnych stopniach trudności, gdzie czekały: zjazdy tyrolskie, ruchome mosty oraz wioska na drzewach. Konkurencje były dostosowane do grup wiekowych, a wszystko odbywało się pod profesjonalną opieką instruktorów.

 

Był to jeden z tych wyjazdów, które pamięta się bardzo długo. Nasi wychowankowie, zadowoleni i pełni wrażeń, zbierają siły na kolejną przedwakacyjną wyprawę, a my cieszymy się, że aktywnie spędzają wolny czas.

Katarzyna Wysocka

lisy (2) lisy (3) lisy (4) lisy (5) lisy (6) lisy (7) lisy (8) lisy (9) lisy (10) lisy (11) lisy (12) lisy (13)


Aktualności

Powiązane artykuły