Motorowerami po ścieżce rowerowej w dodatku… z promilami

alcoblow 3 imagesJak widać na ścieżce rowerowej można spotkać nie tylko rowerzystów. Przekonali się o tym mieszkańcy jednej z miejscowości w gminie Banie Mazurskie, gdzie dwaj koledzy urządzili sobie przejażdżkę motorowerami po tamtejszej ścieżce dla rowerów. Obaj byli pijani, w wydychanym powietrzu mieli blisko promil i ponad promil alkoholu.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16.00. Gołdapscy policjanci otrzymali informację, że na ścieżce rowerowej prowadzącej do Bań Mazurskich jadą dwaj motorowerzyści, którzy mają problem z utrzymaniem prostego toru jazdy.

W miejscowości Wróbel policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli skutery. U obu kierujących badanie alkomatem potwierdziło, że cykliści popełnili przestępstwo drogowe. 25-latek miał blisko promil, a jego 22-letni kolega ponad promil alkoholu w organizmie.

Zatrzymane przez policjantów osoby w najbliższym czasie zostaną przesłuchane.  Zostaną im przedstawią zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)

Od redakcji:

Warto zajrzeć od czasu do czasu na odcinek Green Velo Jabłońskie – Okrasin. Po tym odcinku szlaku rowerowego nagminnie jeżdżą czterokołowce.

 


Aktualności

Powiązane artykuły