Piknik w strugach deszczu, niemożliwy?

piknik (46)Sobotni Piknik rodzinny przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi rozpoczął się w strugach deszczu. Z początku wydawało się, że nie uda się go uratować. Na szczęście, dzięki ludziom, którzy nie poddają się przeciwnościom i chcą pomagać, tak się nie stało.

 

Część oficjalną przeniesiono do sali gimnastycznej. Tu uczniowie klasy IIb i dziewczęta z klasy Vb zaprezentowali część artystyczną przygotowaną z myślą o leśnikach w ramach obchodów, już po raz czternasty, Dnia Leśnika w szkole. Dzieci, choć nieco zestresowane zmianą miejsca, włożyły wiele serca w wykonanie swoich utworów. Następnie nagrodzono laureatów konkursu literackiego i plastycznego przygotowanego i przeprowadzonego przez panie – Barbarę Girtler i Annę Budzińską. Nagrody wręczali: pan Stefan Piech, dyrektor SP2 w Gołdapi, pani Agnieszka Iwanowska, kierownik Wydziału ds. Organizacyjnych i pan Tomasz Waraksa, zastępca nadleśniczego.

 

Po części oficjalnej uczestnicy pikniku mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji. Na scenie wystąpili uczniowie SP2 w Gołdapi, prezentując swoje talenty, sprzęt grający udostępniła i dobrym słowem wspierała wykonawców pani Barbara Nierwińska. Na maluchy czekał kartonowy plac budowy, który przygotowała pani Helena Galińska, a pieczę nad „budowniczymi” sprawowała pani Beata Kaczmar.

 

Powodzeniem cieszyło się stoisko, na którym można było oddać plastikowe nakrętki na rzecz podopiecznych Fundacji „Pro Sanatio” i wygrać gadżety, przygotowane przez panią Helenę Galińską. Celność rzutów do puszek punktowała pani Ewa Pastuszka. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też miejsce do zabaw przygotowane na sali gimnastycznej przy pomocy harcerzy, wychowanków pani Małgorzaty Wojciechowskiej-Gutowskiej. Stoisko zbiórki baterii i elektrośmieci rozstawiła pani Alina Oleszczuk, której pomagała pani Marzanna Chomiczewska. Na podwórzu szkolnym, gdy tylko aura pozwalała, można było spróbować swoich sił w wyścigach gokartów przygotowanych przez pana Patryka Cwinarowicza. Na placu przy boisku, dzielnie na swoich posterunkach trwali: członkowie Stowarzyszenia „Szkoła pod lasem”: panie – Iwona Cwinarowicz i Aneta Wyrostek, serwując gorące kiełbaski z grilla. Członkinie Stowarzyszenia „Żytkiejmska Struga” zarażały piknikowiczów optymizmem i serwowały im gorącą, pyszną grochówkę.

Najdłuższa kolejka ustawiła się za pieczonymi na ogniu goframi ze swojskim dżemem. Panie z Grupowej Praktyki Pielęgniarek i Położnych „Puls” czuwały, aby nam ciśnienie zbyt wysoko nie podskoczyło. Swoje stoisko na pikniku zaprezentował pan Józef Giełażys z Gołdapskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy. Pani Jadwiga Steć przygotowała stoisko z biżuterią. Wystawili się również pracownicy Nadleśnictwa Gołdap.

 

Pogoda nie dopisała, ale ci, którzy przyszli się bawić, chcieli spędzić czas inaczej, na pewno nie żałują. Stowarzyszenie „Szkoła pod lasem”, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom pikniku za przybycie i wspólną zabawę.

 

Stowarzyszenie „Szkoła pod lasem” dziękuje:

Firmie FUH BUDZIO Dariusz Budziński i firmie Gersol Jarosław Girtler za transport i dużą dawkę siłyJ.

Katarzynie i Piotrowi Kuśtowskim, właścicielom restauracji Matrioszka, za użyczenie ławek i stołów.

Dyrekcji i pracownikom nagłaśniającym z DK w Gołdapi za nagłośnienie.

Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi za użyczenie namiotów.

Wszystkim życzliwym ludziom za okazane serce.

 

Piknik rodzinny był jednym z działań w ramach realizacji zadania publicznego: Upowszechnianie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego poprzez organizację wydarzeń kulturalnych, artystycznych, spektakli, konkursów i wystaw.

Tu jest mój dom!

wspierany przez Burmistrza Gołdapi

(Red. Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi)

piknik (1) piknik (2) piknik (3) piknik (4) piknik (5) piknik (6) piknik (7) piknik (8) piknik (9) piknik (10) piknik (11) piknik (12) piknik (13) piknik (14) piknik (15) piknik (16) piknik (17) piknik (18) piknik (19) piknik (20) piknik (21) piknik (22) piknik (23) piknik (24) piknik (25) piknik (26) piknik (27) piknik (28) piknik (29) piknik (30) piknik (31) piknik (32) piknik (33) piknik (34) piknik (35) piknik (36) piknik (37) piknik (38) piknik (39) piknik (40) piknik (41) piknik (42) piknik (43) piknik (44) piknik (45) piknik (47) piknik (48) piknik (49)

 


Aktualności

Powiązane artykuły