Sesja z niespodziankami

Poniedziałkowa sesja Rady Miejskiej również obfitowała w niespodzianki – największym zaskoczeniem było uchylenie dzięki głosom opozycji uchwały o likwidacji Straży Miejskiej. Była to jednocześnie sesja absolutoryjna i burmistrz otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu gminy za 2015 rok.

Swoistą licytacją było uchwalanie nowych diet sołtysom, bowiem najpierw Tomasz Luto zaproponował stawkę 250 zł, zaś opozycja zaproponowała 300 zł i między innymi jej głosami ta propozycja została uchwalona.

Przypomnijmy, że przed kilkoma miesiącami „Gospodarni razem” w swoich propozycjach związanych z dietami i poborami osób pełniących różne gminne funkcje ujęli jeszcze między innymi obniżenie uposażenia burmistrza i członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

23 komentarzy do “Sesja z niespodziankami

 1. Gratzek

  I co z tego, że Gospodarni Razem zaproponowali do wniosku element obniżenia uposażenia burmistrza skoro autorzy (Nasza Gołdap) pierwotnego wniosku (po usłyszeniu tej propozycji) milczą jak zaklęci. A czemu? Przecież tu chodzi o realizację przedwyborczej obietnicy pana burmistrza.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Do Gratzeka

   A to Gospodarni Razem nie mogą swoich propozycji wcielić skoro inne sprawy przegłosowują? Chyba mogą?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Gratzek

    Jakich swoich? Autorem wniosku jest Nasza Gołdap i nikt im chwały oszczędnościowej nie zamierza zabierać. Zaczęli – to kontynuować. Poparcie ponoć obiecane.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Do Gratzeka

     SWOICH propozycji co chcą robić. Nikt nie broni chyba żeby Gospodarni Razem złożyli wniosek o obniżenie poborów dla burmistrza. Jakoś straż to dali radę ratować. A starosta nawet poprzedniego burmistrza uratował.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Cydr

      Ha, ciekawe co by ludzie powiedzieli i napisali gdyby Gospodarni Razem rzeczywiście sami taki wniosek złożyli. Dopiero byłyby wrzaski jak to „stary beton” młodemu burmistrzowi kłody pod nogi rzuca. Tak czy nie? Jeśli Nasza Gołdap zaczęła dłubać przy dietach radnych to proszę, niech kontynuują. Czemu milczą? Jak doszło do rozszerzenia wniosku o pensję burmistrza to już d…pa do tyłu?

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
 2. Przemek

  Bardzo dobrze ,Straż Miejska powinna dalej funkcjonować bo tzw. menele już się cieszyli że w parku będzie można bezkarnie pić gorzałę. Powinno im się podwyższyć pobory o kwotę obniżoną w poborach burmistrzowi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Chuck Norris

  To co to za opozycja jak rządzi, tylko że nieudolnie, tylko wszystko na nie umie?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Franc

   A co to jest to „wszystko na nie”? Bo ja widzę tak: – budżet – na tak, absolutorium – na tak, wszystkie propozycje zmian w budżecie – na tak, propozycje inwestycji – na tak, wniosek o obniżkę diet radnym (po zwiększeniu oszczędności poprzez obniżkę pensji burmistrza) – deklaracja że poprą. Jedna rzecz – Straż – na nie. Więc gdzie to „wszystko na nie”?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Do Gratzeka

    A Mioduszewski? Jak go miał dyrektor zwolnic to dobrze było i siebie ratowało, a potem to już nie pasowało? Siebie bronić to mogą się trzymać, a wynagrodzenie burmistrza to poparli wszyscy to było ok? A ze budżet popieraja to dobrze bo by w ogóle była bieda.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Technik

    Franc, dodałbym do tego jeszcze: obligacje (których przeciwnikiem poprzednio był burmistrz) – klub radnych na TAK, pomoc szpitalowi – klub na TAK. Za to pan burmistrz pokazuje jak szanuje decyzje Rady: odwołanie pana Słomy z Rady Nadzorczej – zdecydowana większość Rady – NIE, burmistrz – TAK i odwołuje pana Słomę. Propozycja nowego logo: Rada – NIE, burmistrz – TAK i zarządzeniem z 07 czerwca zatwierdza nowe logo. A opinia o logo w społeczeństwie zdecydowanie negatywna.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 4. Karol

  Może i potrzebne, może i nie. Ale forsy sporo. Więc nie trzeba było tyle wydawać przez 20 lat.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Andrzej

  Dopóki Burmistrz Luto nie rozliczy Mirosa za jego „twórczość ” dopóty ten będzie mieszał w gołdapskim kotle.A wcale nie jest to takie trudne ,w końcu 24 lata uczył ich poddaństwa wobec siebie.Teraz to oni zwą się „Gospodarni razem”.
  Niestety „szkodnik” ogrywa wszystkich jak dzieci,czy to w gminie czy powiecie.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Kazek

   Panie Andrzeju… Już dobrze, już dobrze:-) Jest Pan naprawdę fajny i swoją inteligencją, przede wszystkim postawą obywatelską i obiektywizmem, powala ponad 20 tys. mieszkańców gminy. Naprawdę wszyscy pasjonują się Pana ulotkami, podziwiają Pana intelektualną finezję w tych ulotkach. Są napisane wybitnym stylem, podają wiele niepodważalnych prawd. Więc nie musi się Pan emocjonować. Wszyscy wierzą w Pana dobre intencje – naprawdę:-) Cały świat wierzy również i w to, że to Pan wygrał wybory:-) Dlatego nie musi Pan zabierać sobie tyle biznesowego czasu:-) Na pewno ci, których Pan zdemaskował mocno dostali popalić i cierpią tak, że nie wiem:-)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Brat Andrzej

   No widzi pan. I nic pan nie poradzi. To może nie ma pan racji?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. Jacek Placek

  http://olsztyn.tvp.pl/25779571/radni-uchylili-uchwale-o-likwidacji-strazy-miejskiej
  Można w powyższym materiale TVP Olsztyn przeczytać, że ” Burmistrz twierdzi, że szanuje głos wyborców, a tym obiecał w czasie kampanii, ze straż zlikwiduje i słowa zamierza dotrzymać.”
  A co z innymi obietnicami panie burmistrzu? Gdzie obiecywana obniżka pańskiej pensji? Tej obietnicy pan nie zamierza spełniać? Co za wybiórczość. Godne podziwu.
  W dalszej części materiału radny Wasilewski zapowiada powrót do wniosku o obniżenie diet radnych”aby zrównoważyć budżet”. Bardzo dobrze, że do tego wraca. Przecież radni z klubu opozycyjnego obiecali wniosek (rozszerzony o obniżkę pensji burmistrza) poprzeć. Trzeba to zrobić, panie radny.
  Dalej pani redaktor z TVP Olsztyn pisze „Gospodarz miasta dodaje, że jednostka kosztuje zbyt dużo dla zadłużonej na prawie 40 mln złotych Gołdapi”. Szkoda, że pani redaktor nie spytała dlaczego – szermując koniecznością oszczędności – burmistrz ni stąd ni zowąd zatrudnia na pełen etat dodatkowego pracownika Urzędu Miasta – asystenta Miszkiela.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. o p. Wrzosek

  a z kim były te rzekome konsultacje i skąd opinie że aż zmieniono uchwałę ? kłamstwo i poddaństwo. kompromitacja.. wiecie państwo dlaczego NIE WOLNO głosować na starych,juz wiecie..KOLEJNY CZAS NA STAGNACJĘ I ARGUMENT; BURMISTRZ NIC NIE ROBI !

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Bruno

   Słuszna myśl. Należy głosować na pana Wasilewskiego i pana Miszkiela.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. Hania

  A wiedzą czytelnicy o ile procent wzrosły w tym roku wydatki na Urząd Miejski? Tak to się robi w ramach zapowiadanych oszczędności 🙂 I etaty się nowe powołuje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Marry

  Czekamy z niecierpliwością na wniosek „Gospodarnych” o obniżenie pensji burmistrzowi. O zmianę zdania w przypadku straży miejskiej potrafili napisać, to i ten niech napiszą.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. W kupie siła

  Proszę Państwa, ja też bym chciał brać pieniądze za taką politykę. Szczególnie byłbym zainteresowany dietą przewodniczącego. Albo żeby tak mnie koledzy bronili że mógłbym śmieć się w oczy swojemu przełożonemu. A gdyby i to nie pomogło to bym poszedł do powiatu. Gratuluję kupy, bo kupy nikt nie ruszy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. ZXY

   Do autora wpisu ” W kupie siła ”
   W zasadzie zgadzam się z treścią wpisu , z wyjątkiem zdania o treści : Gratuluję kupy,bo kupy nikt nie ruszy. Otóż to zależy jaka jest kupa.
   Jeden z internautów zadał MPWIK Spółka z o,o.Jaworzno pytanie -gdzie jest moja kupa ? I otrzymał odpowiedz
   Witaj !!!
   Dzięki modernizacji i odbudowie sieci kanalizacyjnej, jaka prowadzona.jest w Jaworznie w ramach unijnego Projektu,dajemy ci unikalną okazję sprawdzenia jak szybko i jaką potencjalną drogą, Twoja kupa powędruje do oczyszczalni ścieków Jeleń Dąb…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 11. Remigiusz

  Marry możesz sobie czekać i czekać.Taki wniosek nie ma żadnych skutków prawnych bez zgody burmistrza .Obniżenie wynagrodzenia burmistrza może być dokonane tylko za Jego zgodą.
  Zmiana uchwały o likwidacji straży miejskiej nie jest również zgodna z prawem.
  Członkowie rady miasta destabilizują działalność urzędu miasta. Wstyd że radni nie znają przepisów i zamiast pomagać burmistrzowi szkodzą.Panowie i panie gmina nie jest waszym folwarkiem a wy nie jesteście wyrocznią.Jeszcze trochę a ludzie nie będą wam mówić dzień dobry i na wasz widok przechodzić będą na drugą stronę ulicy .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Andrzej

  Kazek.Może Pan wyrażać swoje poglądy i opinie wyłącznie za siebie więc używanie sformułowania „wszyscy” jest nadużyciem świadczącym również o niskim poziomie intelektualnym. Poza tym ja piszę i działam transparentnie z imienia i nazwiska.Proszę się ujawnić to chętnie podzielę się moimi poglądami opartymi na faktach w sprawach naszej gminy ,urzędów ,radnych itp. A poza tym nie ma Pan prawa odmawiać mi uczestnictwa w życiu społecznym co sam Pan czyni.Jeżeli powyższe argumenty nie dotarły to szkoda mojego czasu na polemikę z kimś takim.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...