Fototapety do kuchni

Był taki czas, że fototapety cieszyły się dużym powodzeniem, potem je szybko odrzucono, bowiem i wybór był niewielki i technika druku niezbyt praktyczna, nie sprawdzająca w dłuższym użytkowaniu, zwłaszcza przy kontakcie z wilgocią. W pewnym momencie fototapety zaczęły być nawet traktowane jako synonim kiczu. Tyle że tapety wróciły i to triumfalnie – w sposób – by tak rzec – designerski.

gototapetaPretekstów jest kilka

Natomiast pretekstów do wykorzystywania fototapet pojawiło się w ostatnich latach dużo. Przede wszystkim nowe techniki produkcji pozwalające na zabezpieczenie tapet przed wilgocią. Poza tym jest sporo fajnych sposobów, by zagospodarować wizualne niektóre zakamarki kuchni, nawet stworzyć odczucie powiększonej przestrzeni. Co ciekawe fototapety mogą mieć zastosowanie nie tylko do oklejania ścian, ale również przedmiotów i urządzeń, choćby lodówki.

Wyzwaniem może być kuchnia

W kuchni jest wiele miejsc, zwłaszcza zakamarków, które można świetnie uzupełnić fototapetą, wiele przykładów znajdziemy tutaj: www.fototapeta24.pl/kuchnia

Zacznijmy od płaszczyzn większych. Nierzadko w jednym miejscu kuchnia kończy się ślepą ścianą – w tej sytuacji można ją w całości wykleić fototapetą i to w co najmniej dwóch wariantach. Można w tym miejscu wkleić tonujący, relaksujący pejzaż, wykorzystując na przykład fotografię z perspektywą powietrzną. Można też, idąc za trendem, stworzyć wrażenie iluzji. Tu bardzo pomocna i efektowna okazuje się technika 3D – zobacz przykłady: www.fototapeta24.pl/3d.

Iluzję można dowcipnie wykorzystywać na mniejszych płaszczyznach kuchni, choćby pod wiszącymi szafkami – tu na pasku fototapety można choćby zamówić zdjęcia owoców, słoików z przetworami albo apetycznych potraw, których widok może ustawicznie pobudzać apetyt zwłaszcza u gości. Zakup fototapet o konkretnych wymiarach (tak by obiekty nie były poucinane) nie jest teraz problemem. Producenci i sklepy mają już teraz wybór dostosowany do wymogów większych i mniejszych kuchni. Na dodatek część z nich wykonuje fototapety na zamówienie.

Ciekawie mogą pod szafkami wyglądać również fototapety z motywami jednostajnymi i rytmicznymi, takimi jak kamienny murek, cegła lub ściana z balików.

Fototapety mogą też śmiało pełnić w kuchni rolę estetycznych obrazów, toteż producenci zapewniają zarówno motywy sztuki klasycznej w różnych formatach, jak i motywy abstrakcyjne oraz wspomniane iluzje architektoniczne lub krajobrazowe.

Uzupełnieniem fototapet o większych wymiarach mogą być różne nalepki i naklejki, które ożywiają kuchnię, choćby tak zwane przypominajki na lodówkę lub szafki, albo naklejki na słoiki lub pudełka z przyprawami.

O trwałość nowoczesnych fototapet nie ma się co obawiać, można kupić dobrze zaimpregnowane, a nawet zafoliowane.


Porady

Powiązane artykuły