Rominta poznała rywala w I rundzie Pucharu Polski!

8049-1W przyszłym sezonie po reorganizacji ligi nasz zespół, który zajął 13 miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej zagra w IV lidze. Pomimo spadku w Gołdapi czeka nas piłkarskie święto.

 

Dzięki zwycięstwu w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Rominta w rundzie wstępnej wylosowała wolny los ale już w I rundzie (1/32 Pucharu Polski) los nie był tak łaskawy. Rywalem Gołdapskiej Rominty będzie bowiem Arka Gdynia. Wspomniana drużyna od sezonu 2016/2017 zagra w Ekstraklasie. Na najwyższy poziom rozgrywek w Polsce Arka awansowała z pierwszego miejsca. Takiej drużyny w Gołdapi nie było chyba nigdy. Mecz Rominta Gołdap – Arka Gdynia odbędzie się w Gołdapi 26 lub 27 lipca 2016 r.

(Za: http://mksrominta.pl/rominta-poznala-rywala-w-i-rundzie-pucharu-polski-arka-gdynia/ )

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Rominta poznała rywala w I rundzie Pucharu Polski!

  1. NN

    Rok bodajże 1982 Rominta Gołdap spadająca z III (?) ligi wygrała z awansującą do II ligi Jagiellonią Białystok 2:0. Byłem, widziałem zwycięstwo Czarnych Lwów z Gołdapi- to przydomek piłkarzy Rominty w ówczesnej prasie.

  2. kibic Rominty

    Tak jest, to było 19-06-1983 r. (ostatnia kolejka sezonu). Bramki zdobyli Twarowski i Swędrowski.Szkoda tylko, że w pierwszej rundzie było 7:0 dla Jagiellonii.

  3. naprzód Rominta

    „Takiej drużyny w Gołdapi nie było chyba nigdy.”. Bardzo przepraszam. W Gołdapi była i z Romintą grała Legia Warszawa :-).