Czy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy będzie się rozbudowywał, czy będzie się przenosił?

sesja (2)Gołdapskie Starostwo Powiatowe będzie uczestniczyło w aplikowaniu o środki na realizację projektu „Zintegrowana informacja kartograficzna Warmii i Mazur”. Radni powiatowi podczas wspólnego posiedzenia komisji zaakceptowali projekt uchwały w tej sprawie i to był jednocześnie jeden z ciekawszych punktów spotkania. 

 

Projekt jest na czasie, wiąże się bowiem, z już niezbędną w tej dziedzinie, cyfryzacją i ma kosztować 3 mln zł. Piętnastoprocentowy wkład własny ma wypracować Wydział Geodezji i Nieruchomości z wypracowanych przez siebie środków.

Przed wolnymi wnioskami starosta Andrzej Ciołek zadał radnym kilka pytań między innymi co sądzą o propozycji Zofii Syperek, by rozbudować budynek, w którym funkcjonuje Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i jakie mają zdanie na temat sprzedaży działki przyszpitalnej?

Dyrektor Zofia Syperek deklaruje, że dobudowanie jednego piętra jest w stanie pokryć ze środków własnych. Aktualnie ZP-O ma zajętych 38 łóżek i 19 osób czeka w kolejce.

Propozycje były różne, między innym radny Mariusz Kowalczuk zaproponował, by przenieść oddział dziecięcy do głównego budynku szpitalnego.

Mając na uwadze fakt, iż w budynkach szpitalnych jest dużo niewykorzystanego miejsca, radna Marzanna Wardziejewska, zasugerowała, że najrozsądniej będzie bazować na dotychczasowych zasobach.

Dyskusję na temat ZP-O uciął radny Jaromir Krajewski, który stwierdził, że nie ma sensu nad tym dyskutować dopóki status szpitala nie będzie jasny, co ma się podobno rozstrzygnąć pod koniec roku.

Część radnych jest zdania, że przynajmniej fragment wspomnianej działki nadawałby się na parking, bo akurat brak parkingu to poważny problem naszego szpitala.

W wolnych wnioskach radny Mariusz Kowalczuk zawnioskował o remont mostu w Skoczach, natomiast radna Małgorzata Kuliś zapytała o szczegóły złożenia rezygnacji z funkcji radnej przez Halinę Kunio. Nieoficjalnie powodem decyzji jest problem pogodzenia terminów spotkań samorządu powiatowego z obowiązkami zawodowymi.

Jeśli rezygnacja Haliny Kunio zostanie zaakceptowana to na jej miejsce powinna wejść Alicja Iwaniuk z Dubeninek.


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Czy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy będzie się rozbudowywał, czy będzie się przenosił?

 1. YXZ

  Czas najwyzszy podjac decyzje w sprawach poszczegolnych zagadnien.
  Za priorytetowa nalezy uznac sprawe szpitala.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Anonim

  Panie Kowalczuk a może panią syperek przenieść do głównego szpitala a dzieci zostawmy na swoim miejscu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. og

  Szanowny anonimie, a co to jest „główny szpital”? Skoro wedug Ciebie mamy główny szpital, to z tego wynika, że mamy też jakiś… poboczny?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. YXZ

  Tak naprawde to nie mamy zadnego szpitala w Goldapi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. anonim

  do og.
  w artykule jest napisane DO GŁÓWNEGO BUDYNKU SZPITALNEGO – WYSTARCZY ??????

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. og

   Niestety, nie wystarczy… skoro przeczytałeś w artykuje, to po co zmieniasz po swojemu?
   Chyba że nie widzisz różnicy między sformułowaniami „główny BUDYNEK szpitala” a „główny szpital” – różnica niby mała, ale może zadaj sobie trudu, by ją zobaczyć.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...