„Cała Polska czyta dzieciom” z Urszulą Anuszkiewicz

czy (5)We wtorek 21 czerwca w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Gminną Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich odwiedzili uczniowie klas czwartych miejscowej szkoły podstawowej. Gościem biblioteki była Pani Urszula Anuszkiewicz, która przeczytała fragment książki Joanny Chmielewskiej pt. „Pafnucy”.

„Pafnucy” to zbiór proekologicznych opowiadań dla dzieci, których głównym bohaterem jest tytułowy niedźwiadek. Dzięki tek książce uczniowie zrozumieli, że w lesie naprawdę jesteśmy nieproszonymi gośćmi, a każdy pozostawiony tam śmieć (nawet nieduży kapsel czy torebka foliowa) może zrobić komuś krzywdę. Prawdą jest, że największe zagrożenia dla mieszkańców lasu wiążą się z człowiekiem. Ludzie śmiecą, hałasują, zatruwają wodę i zwierzęta nie mają żadnej możliwości, aby się przed tym bronić. Te prawdziwe oczywiście, bo w lesie Pafnucego wszystko jest możliwe.

Po wysłuchaniu lektury dzieci z ochotą zabrały głos w dyskusji, a na koniec spotkania otrzymały zakładki do książki oraz cukierki.

czy (1) czy (2) czy (3) czy (4)


Aktualności

Powiązane artykuły