Święta majowe – fotoreportaż

3_maja (38)Święta majowe zakończyły się we w wtorek na placu Zwycięstwa salwą honorową, uroczystym złożeniem wieńców i koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry ze Szkoły Muzycznej.

flaga


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Święta majowe – fotoreportaż

 1. Rybak

  „Szanowni Państwo,

  Początek maja to szczególny czas w historii Polski.
  Czas, w którym tradycyjnie upamiętniamy ważne wydarzenia, które w ciągu wieków stały się udziałem naszej Ojczyzny oraz symbole, które trwale zapisały się w historii polskiej państwowości.
  Święto Narodowe Trzeciego Maja, uwieczniające wprowadzenie w Polsce przez Sejm Czteroletni pierwszej na kontynencie europejskim Konstytucji, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą są niezwykle ważnymi symbolami odnoszącymi się do naszej tożsamości narodowej.
  Wykorzystajmy ten czas, aby zamanifestować swój patriotyzm i przywiązanie do polskości. Nie dajmy sobie wmówić, że patriotyzm to pusty frazes i przeżytek. Bądźmy dumni z naszego Kraju i jego dziedzictwa, z którego wyrastamy.
  Ojczyzna i dziedzictwo to nie tylko duma, to także obowiązki wobec niej. Każdy Polak, niezależnie od miejsca, w którym żyje, ma moralny obowiązek podejmowania troski o Polskę i wartości narodowe, które otrzymał jako dar od przodków.
  Pielęgnujmy więc nasze rodzinne tradycje i obyczaje. Nie wstydźmy się eksponować publicznie symboli naszego państwa, które świadczą o naszym pochodzeniu i korzeniach naszej tożsamości. Odnośmy się do nich z należną czcią i szacunkiem. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

  Andrzej Duda”

 2. Wyborca

  Zwracam się z zapytaniem do osób które postawiły pod powyższym komentarzem , czerwone znaczki. Kim wy jesteście ? .Czy Polakami ,czy polskojęzycznymi mieszkańcami Polski ?