Wymarzony finał Mistrzostw Polski z udziałem dwóch gołdapian

finalFinał Mistrzostw Polski w młodzieżowej piłce siatkowej to turniej, do którego wiedzie długa i kręta droga. Uczestniczy w nim 8 najlepszych zespołów w kraju. Aby znaleźć się w tej elicie należy przejść kilka etapów. Pierwszy – mistrzostwo województwa (awansują trzy zespoły), drugi – ćwierćfinał Mistrzostw Polski (awansują dwa zespoły), trzeci – półfinał Mistrzostw Polski (awansują dwa zespoły).
Konkurencja jest bardzo duża i mocna, bowiem w tym roku w kategorii młodzika, w której grają chłopcy rocznik 2001, brały udział aż 203 drużyny z całej Polski.

Właśnie taką drogę przebyli młodzi siatkarze SUKSS Suwałki, którzy w dniach 23-24 kwietnia we Wrocławiu wywalczyli awans do Finału Mistrzostw Polski Młodzików. Przypomnijmy, że w SUKSS Suwałki, który funkcjonuje przy Gimnazjum nr 7 (w ramach specjalnego programu sportowego Ministerstwa Sportu i Turystyki-Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego popularnie zwanym SOS), uczy się i trenuje dwóch chłopców z Gołdapi – Dawid Rusak i Bartosz Mikielski.

W Półfinale Mistrzostw Polski Młodzików we Wrocławiu uczestniczyły zespoły: SUKSS Suwałki, Gwardia Wrocław, AZS 2020 Częstochowa i Maraton-LNG Świnoujście. Turniej rozgrywano każdy z każdym. Mecze w tej kategorii wiekowej rozgrywane są do dwóch wygranych setów. W pierwszym meczu wrocławskiego turnieju siatkarze SUKSS spotkali się z zespołem z Częstochowy. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 2:1 dla Częstochowy( 25:18, 21:25, 15:13).

W drugim meczu przeciwnikiem SUKSS był zespół gospodarzy – Gwardia Wrocław. Pierwszy set to bardzo dobra i równa gra SUKSS i wygrana 25:20. Drugi set to istny siatkarski horror. W końcówce seta Wrocławianie prowadzili już 24:20, jednak drużyna SUKSS Suwałki zachowała więcej spokoju i pokazała prawdziwy charakter. Świetne zagrywki Damiana Krakowskiego i spektakularne obrony grającego na pozycji libero Dawida Rusaka pozwoliły wyrównać, a następnie wygrać set 28:26 i cały mecz 2:0. Po tym zwycięstwie drużyna z Suwałk ciągle liczyła się w grze o awans do ścisłego finału. Trzeci mecz był meczem decydującym o awansie do Finału Mistrzostw Polski. SUKSS Suwałki zmierzył się z silną drużyną ze Świnoujścia.

Pierwszy set to spokojna gra i zwycięstwo chłopców z SUKSS 25:22. Drugi set to prawdziwa próba charakterów. Zespół ze Świnoujścia prowadził już 17:13 i myślami był w tie-breaku. Jednak świetna i równa gra całego zespołu oraz wsparcie kibiców, którymi byli rodzice zawodników SUKSS, jak również drużyny z AZS Częstochowa, poderwały zespół do walki. Chłopcy z SUKSS Suwałki doprowadzili do stanu 17:17, aby następnie odskoczyć przeciwnikowi i wygrać seta 25:20, a tym samym cieszyć się z awansu do Finału Mistrzostw Polski. Ogromna radość przeplatała się ze łzami szczęścia całej drużyny, sztabu szkoleniowego oraz dużej grupy rodziców.

Finał Mistrzostw Polski Młodzików rozegrany zostanie w dniach 20-22 maja w Człuchowie (woj.pomorskie). Wystąpią w nim: AKS V LO Rzeszów, NTS Trójka Nakło, AZS 2020 Częstochowa, SUKSS Suwałki, Metro Warszawa, RCS Czarni Radom, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk

Ostatnim przygotowaniem siatkarzy z SUKSS Suwałki do Finału Mistrzostw Polski będzie Memoriał Arkadiusza Gołasia, który z udziałem 24 drużyn z całej Polski odbędzie się 6-8 maja w Ostrołęce. (Red. W.R.)

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Wymarzony finał Mistrzostw Polski z udziałem dwóch gołdapian

 1. Dorota

  Brawo!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. obserwatorka

  Brawo chłopaki, tak dalej trzymać, a kto wie może któryś z was wystąpi kiedyś w kadrze narodowej?.Gratulacje rodzicom chłopaków, bez zaangażowania i ciągłych wyjazdów do Suwałk taty Dawida Rusaka, trudno byłoby chłopakom dalej się rozwijać, tym bardziej, że w Gołdapi na tym etapie panuje marazm i posucha. Chylę czoła Panie Waldemarze. Jeszcze raz gratuluję chłopaki.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Andrzej Sztuk

  Ogromne gratulacje od gołdapskich piłkarzy ręcznych!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Mwt

  Brawo kochani, dajecie przykład do naśladowania swojemu młodszemu koledze, gratulacje trzymaliśmy cała rodziną kciuki przez weekend. Niestety bez wsparcia rodziców niewiele nasze dzieciaki mogłyby osiągnąć, cóż z Goldapi jest wszędzie daleko więc praca, treningi, droga do i z, kasa i ciągłe wyrzeczenia, ale może kiedyś wróci to do nas w postaci sukcesów naszych dzieci, a młodych talentów w Goldapi mamy wiele 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Olek

  Brawo Bartek , brawo Dawid tak trzymać a będziecie mistrzami Polski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. obserwatorka

  Powiedzcie mi jak można minusować komentarze, za to że rodzice pomagają swoim dzieciom, nic piękniejszego jak móc im pomagać, czysta zazdrość i nic więcej, przecież w Gołdapi nie można się wychylać, bo zaraz pojawia sie ten gołdapski zazdrosny hejt.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...