Dzieje książki, jej budowa… oraz dopalacze i narkotyki, czyli lekcje w bibliotece

biblioteka (3)Kolejne dwie lekcje multimedialne odbyły się w tym tygodniu w czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej w Gołdapi. We wtorek uczniowie z klasy 5 SP nr 1 wzięli udział w zajęciach na temat historii i budowy książki.

Na początku cała klasa odwiedziła wypożyczalnię dla dzieci, czytelnie oraz dział zbiorów specjalnych, o którym dowiedzieli się, że mogą tam wypożyczyć audiobooki i filmy. Następnie obejrzeli prezentację z dziejów książki oraz poznali elementy jej budowy. Po teorii przyszedł czas na ćwiczenia: każdy uczeń otrzymał książkę i miał za zadanie nazwać poszczególne jej części, po kilku prezentacjach ochotników rozdano test sprawdzający z budowy książki z dwoma krótkimi ćwiczeniami, z którymi dzieci sobie bez problemu poradziły.

Natomiast w środę młodzież z klasy 2 a gołdapskiego gimnazjum uczestniczyła w zajęciach na temat narkotyków i dopalaczy. Uczniowie obejrzeli prezentację o dopalaczach, następnie zobaczyli oparty na prawdziwej historii film pt.: „Fałszywa pomoc – narkotyki, dopalacze”. Celem zajęć było zwrócenie uwagi młodych ludzi na zjawisko narkotyków oraz dopalaczy w kontekście umiejętności skutecznego odmawiania jak również na konsekwencje zdrowotne i prawne, jakie niesie ze sobą zażywanie oraz rozprowadzanie dopalaczy.

biblioteka (1) biblioteka (2) biblioteka (4)


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Dzieje książki, jej budowa… oraz dopalacze i narkotyki, czyli lekcje w bibliotece

  1. Elżbieta

    Ja chciałabym spytać Redakcję, czy to prawda, że niedługo do pracy w Bibliotece przyjdzie pani Anna Falińska? Bo ja też bym chciała ale niestety nie jestem radną a mój mąż jest zdecydowanym przeciwnikiem poczynań obecnego burmistrza. To chyba nie mam szans, nie?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...