W Starostwie o subwencji i o drogach

starostwo_3W środę odbyły się krótkie spotkania Zarządu Powiatu Gołdapskiego, spotkanie komisji oraz krótka sesja Rady Powiatu.

Głównym punktem posiedzenia Zarządu były zmiany w budżecie powiatu związane ze zmniejszeniem się (w efekcie odgórnej decyzji) subwencji oświatowej i zwiększeniem się wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Subwencja oświatowa powiatu zmniejszona została o 222 898,00 zł. Przed zmniejszeniem wynosiła 8 422 670,00 zł, po zmniejszeniu wyniesie – 8 199 772,00 zł.

Podczas sesji radni zaakceptowali propozycję Gminy Gołdap, by Starostwo przekazało w gospodarowanie gminie północną, zachodnią i południową część ulicy wokół placu Zwycięstwa. Propozycja związana jest z możliwością startowania gminy w konkursie o dotację na remont tych ulic.

starostwo_1 starostwo_2


Aktualności

Powiązane artykuły

12 komentarzy do “W Starostwie o subwencji i o drogach

 1. Szeregowy

  To co, wschodnia część ulicy wokół Placu Zwycięstwa pozostanie w Starostwie?

   
  1. Wschodnia to chyba krajowa…

    
   1. Szeregowy

    OK, to kto o tę część zadba?

     
 2. apel

  i pamiętajcie Radni powiatowi , głosowanie jest tajne ! bez wyrzutów,bez urazy,medal na odchodne i może swieży powiew ….kierunek…sekretarz…

   
 3. Franek

  Szanowny Zarządzie Powiatu i Urzędzie Gminy. Kto z Was zajmie się doprowadzeniem do porządku ul. Lipowej. Budujecie ścieżki rowerowe kosztem chodników , dla tych ktorzy z nich korzystają w celach rekreacyjnych.Jest to stosunkowo niewielka grupa.
  Szanowni władcy !!! całkowicie zapominacie o pieszych ,zwłaszcza korzystających z ulicy Lipowej. To jest ulica reprezentacyjna w najgorszym wydaniu .Korzystają z niej wszyscy mieszkańcy Podlasia oraz przyjezdni do sanatorium kuracjusze.Tam na chodnikach można nogi połamać. Zamiast ładować pieniądze w Plac Zwycięstwa zróbcie remont ul,Lipowej.

   
  1. No tak, na chwilę zrobiło się jasno na Lipowej, kiedy zwróciliśmy uwagę. Ale szybko z powrotem zmroku zrobiło się ciemno po prawej stronie ulicy. Świecące lampy to nie wszystko – lampy mają dawać efekt.

    
  2. Druid

   Napisz, kto w ciągu ostatnich 30 lat złamał nogę na ul. Lipowej?

    
   1. Franek

    Druid pytanie twoje jest bezprzedmiotowe >Przeczytaj dokładnie co ja napisałem. Tam na chodnikach można nogi połamać. Chyba masz jakieś problemy z czytaniem albo z kojarzeniem faktów. Można to inaczej jest możliwe.

     
  3. Druid

   Franek, Napisz, kto w ciągu ostatnich 30 lat złamał nogę na ul. Lipowej?

    
 4. krzyscze

  czekajcie aż ktoś złamie u nas musi stać się tragedia

   
 5. werty

  jestem pewnie w tej mniejszej grupoe – rowerzystów. Ale podpisuje się pełną buzią- droga rowerowa to co innego niż chodnik – dostaliśmy na to pieniądze z Unii – Gen Veelo ,- i co i w mieście nic. A ulica Lipowa ,rzeczywiście straszny obraz.

   
 6. Łukasz

  werty !! Jaki ty jesteś naiwny.Unia daje ,przyjmij do wiadomości,że netto Polska więcej płaci do unii niż dostaje.
  Dług publiczny Polski wynosi 250 % PKB ,czyli 4 (słownie cztery) biliony złotych w/g licznika Balcerowicza . Dług na jednego mieszkańca 28.747 złotych.
  W Gołdapi należy doliczyć zadłużenie budżetu miasta (mniej więcej ok.25 tyś na mieszkańca). Część za te ścieżki Gen – Veelo. Następne pokolenia będą to spłacać.