Siatkarze z „trójki” awansowali do finału województwa

Siatka Szczytno 04.03.W piątek, 4 marca na mocno wysłużonej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie rozegrano Półfinał Województwa Warmińsko-Mazurskiego w „Trójkach” Siatkarskich Szkół Podstawowych Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju półfinałowym wystąpiły trzy drużyny.

W ostatniej chwili z gry zrezygnowali uczniowie SP 4 Giżycko. Młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi występ w tej imprezie zaliczą do bardzo udanych. Piątoklasiści oraz w większości młodsi siatkarze, grając w składzie: Tymoteusz Walc, Kamil Jabłoński, Piotr Górski, Dominik Wawrukiewicz, Oskar Stalewski, Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Maciej Kulmaczewski wygrali dwa piątkowe starcia i zajęli pierwsze miejsce, awansując na finał województwa warmińsko-mazurskiego.

Chłopcy z Gołdapi pokonali 2:1 – Szkołę Podstawową nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie (srebrnych medalistów mistrzostw województwa)  i 2:0 – Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Piszu.

Nagrodami w mistrzostwach były statuetki i dyplomy. Sześciodrużynowy finał województwa odbędzie się w kwietniu, być może w Gołdapi. Organizatorem półfinału było Powiatowe Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Szczytnie.

Siatka Szczytno 2

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Siatkarze z „trójki” awansowali do finału województwa

  1. mwt

    Brawo , brawo , brawo chłopaki i trenerze 🙂

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...