O logo, korzystaniu z gminnych obiektów, zmianie granic powiatu…

sesja (7)Radni miejscy nie zaakceptowali uchwały o nowym logo Gołdapi. Nad tym punktem programu dyskutowano dosyć długo. Ponadto na sesji ustalono między innymi zasady korzystania z gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej z wyłączeniem cmentarzy komunalnych, domu przedpogrzebowego i świetlic wiejskich.

Ustalanie opłat za korzystanie z nich powierzono burmistrzowi Gołdapi. Z opłat będą między innymi wyłączeni organizatorzy imprez charytatywnych, patriotycznych i prorodzinnych oraz odbywających się pod patronatem burmistrza Gołdapi.

W wyniku decyzji radnych stawka procentowa pierwszej opłaty z tytułu użytkowania wieczystego wynosi 25% ceny nieruchomości gruntowej. Natomiast cena nieruchomości gruntowej sprzedawanej w drodze bezprzetargowej dotychczasowemu użytkownikowi wieczystemu nie może być niższa niż suma 75% wartości nieruchomości i wartości prawa użytkowania wieczystego, określonych przez rzeczoznawcę majątkowego według stanu na dzień sprzedaży.

Na poczet ceny nieruchomości gruntowej sprzedawanej jej użytkownikowi wieczystemu zalicza się kwotę równą wartości prawa użytkowania wieczystego tej nieruchomości, określoną według stanu na dzień sprzedaży.

Zaakceptowano uchwałę z propozycją wniosku skierowanego do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o zmianę granic administracyjnych gminy Gołdap w powiecie gołdapskim z gminą Kowale Oleckie w powiecie oleckim. Jest to inicjatywa lokalnej społeczności. W uzasadnieniu czytamy między innymi:

Inicjatorami zmiany granicy gmin byli mieszkańcy wsi Dunajek z terenu gminy Kowale Oleckie, zamieszkali pod numerami porządkowymi nieruchomości: 1,2,4,5,6,7. W przedłożonym do Burmistrza Gołdapi wniosku mieszkańcy uzasadniają potrzebę zmiany przynależności tym, iż ich funkcje życiowe wiążą się bardziej z gminą Gołdap. Mieszkańcy korzystają ze wszelkich usług o charakterze socjalnym, edukacyjnym, opieki zdrowotnej w gminie Gołdap. Historycznie tereny te również stanowiły spójną jednostkę terytorialną – wieś Dunajek.

Obecnie mieszkańcy przynależą do sołectwa Czerwony Dwór na terenie gminy Kowale Oleckie. Są oddaleni od siedziby sołectwa o 12 km, a do siedziby sołectwa Dunajek na terenie gminy Gołdap mają tylko około 100 metrów. Nienaturalny jest przebieg granic na odcinku sołectwa Dunajek między gminami Gołdap i Kowale Oleckie. Jak widać na mapach gmina Kowale Oleckie „wcina się” w tym miejscu w teren sołectwa Dunajek. (…)

Wracając do owego nieszczęsnego logo – raczej nieuzasadnione powinny być obawy, że dalsze prace nad nowym katalogiem znaku identyfikacyjnego będą wiązały się z dodatkowymi kosztami. Wszak każda solidna firma daje gwarancje i powinna bezpłatnie wprowadzić ewentualne poprawki, o ile taką drogę wybierze gołdapski samorząd.

sesja (8) sesja (9) sesja (11) sesja (12)

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

11 komentarzy do “O logo, korzystaniu z gminnych obiektów, zmianie granic powiatu…

 1. Marian

  Obserwowałem dzisiejszą sesję przez internet i widać, ze Pani Falińska chce zabierać głos w każdej sprawie tylko brak jej wiedzy i moim zdaniem nie rozumie o czym jest dyskusja na posiedzeniach.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Kinga

  Pani Radna ze Skocz, tak dziś błyszczała, że aż mnie oślepiła brakiem logicznego rozumowania.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. kazek

  Gdyby głupota miała skrzydła, latałaby Pani jak gołębica – słowa dr. Strosmayera ze „Szpitala na skraju miasta”

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Tedy

  Mnie po raz kolejny poraziła (…) burmistrza Lutego – nie potrafi panować nad swoimi emocjami i gdy przegrywa to atakuje. Dziś uśmiałem się bo rzecz dotyczyła gustów. Luto po przegranym głosowaniu nad logo rzucił do radnych którzy byli przeciw „od kiedy macie taki sam gust” – a od kiedy burmistrz, jego urzędnicy i popierający go radni mają „taki sam gust”? Jest ich więcej, więc idąc tropem „myślenia” burmistrza na następną sesję przyjdą w takich samych ubraniach i w takich samych fryzurach. Mam nadzieję że burmistrz o to zadba i obowiązkowo każdy na piersi powinien mieć nie uchwalone logo 😉 Tak….. marzy się burmistrzowi urząd w mundurach.
  Podobała mi się, jako reakcja na te słowa burmistrza, ostra reprymenda której udzielił burmistrzowi Pan Przewodniczący Andrzej Pianka – tak trzymać.
  A najlepiej nie pozwalać burmistrzowi zabierać głosu. 😉

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Ania

  Nie mogłam wczoraj zapanować nad śmiechem. Sytuacja była kuriozalna a zarazem śmieszna. Podczas interpelacji Radna Anuszkiewicz wypowiedziała swoje stanowisko w związku z zachowaniem Burmistrza i traktowaniem przez niego Radnych. Na co Pani Radna Falińska zaatakowała Radną Anuszkiewicz, żeby nie wypowiadała się za nią. Pani Aniu proszę nie odpływać na posiedzeniach i słuchać ze zrozumieniem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. tak

  radna Anuszkiewicz jest osobą która notorycznie opuszcza komisje , gdzie jest możliwość dyskusji,czy wypowiedzenia sie,absorbuje całą Radę do dyskusji nad jej niewiedzą, a p. Falińska miała rację, p. Radna Anuszkiewicz mówiła w liczbie mnogiej,czyli wyraziła się w imieniu radnych, a nie wszyscy podzielają jej zdanie i opinie. pozdrawiamy Radnych nie betonowych !!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. nie

   Chyba kogoś słuch zawodzi. Radna Anuszkiewicz mówiła w swoim imieniu – łatwo to sprawdzić, gdyż interpelacja jest złożona na piśmie. A radna Falińska żyje w swoim własnym świecie, nie słucha i miała trudności ze zrozumieniem o co chodzi z planem odnowy Galwieć oraz że to tylko od aktywności sołtysa i mieszkańców zależy czy taki plan powstanie czy nie. Brawo dla pana Kordjaka – sołtysa z Galwieć i pana radnego Stecia! Oby więcej takich aktywnych ludzi, a nie takich co chlapią językiem bez sensu i nie potrafią nic zrobić.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. śmiech na sali do tak

   Szanowny „tak” jakieś dziwne przekłamania są zawarte w Twoim komentarzu 🙂 :):) radna Anuszkiewicz notorycznie opuszcza komisje – „śmiech na sali” 🙂 🙂 🙂 i absorbuje całą Radę niewiedzą:):):) „oj niedobra to radna:)”, z taką niewiedzą, że ja jej zazdroszczę tej wiedzy. A o radnej Falińskiej 🙂 nie będę się wypowiadał.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. aaa

  https://www.facebook.com/1575838829398115/photos/a.1576785405970124.1073741828.1575838829398115/1580871308894867/?type=3&theater

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Annn

  Patrzę, że to portal komentujących obecnych na sesji, jednak nieaktywnych (anonimowych) w trakcie dyskusji tam. Może jednak warto by było przedstawić się jako radni osobiście pisząc komentarze? Czy może poplecznicy i malkonenci dawnego układu jak jeden z autorów? To portal anonimowych trolli, hejterów i dawnych beneficjentów, czy portal osób obiektywnych? Artykuł to moim zdaniem bełkot ludzi niesłuchających, lub nieżetelnych, niezgodny z tym co widziałam w trakcie urlopu (zmnieńcie mikrofony lub poprawcie ten dźwięk!!!. Te dukania odnośnie logo były bezsensu. Albo się podoba albo nie, i tak kupione i zapłacone. Tam była ważniejsza sprawa z której sie śmieją wszyscy, obradfy, których nikt nie umie prowadzić.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. 123

  Z tego co pamiętam to radnej Falińskiej nie było na ostatnich połączonych komisjach, a potem zabiera głos np w sprawie logo, które było bardzo dokładnie omówione właśnie na komisjach. Trzeba uczestniczyć w komisjach pani Falińska!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...