Bardzo udany turniej dla siatkarzy z „Trójki” w Kętrzynie

siatkaW niedzielę 13 marca, jednocześnie na dwóch halach w Kętrzynie odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2016. Tegoroczne wojewódzkie eliminacje składają się z czterech turniejów, a każdy zespół może wziąć udział we wszystkich turniejach.

Do klasyfikacji końcowej brane będą po uwagę dwa najlepsze wyniki danego zespołu. Te ogólnopolskie zawody klubowe odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: rocz. 2005 i mł. – dwójki siatkarskie, rocz. 2004 i mł. – trójki siatkarskie i rocz. 2003 i mł. – czwórki siatkarskie. Młodzi siatkarze skrupulatnie zbierają punkty, bo do finału województwa turnieju (w Elblągu) zakwalifikuje się tylko po 8 najlepszych zespołów w każdej kategorii, które uzyskają największą liczbę punktów w klasyfikacji ogólnej. W kętrzyńskim turnieju wzięło udział 65 zespołów chłopców. W tegorocznej formule mecz trwa do dwóch wygranych setów do 11 punktów przy zachowaniu różnicy 2 punktów. W turnieju z powodzeniem rywalizowały cztery zespoły chłopców Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Na początek drużyny grały w grupach systemem „każdy z każdym”. Na hali MOSiR grający w „trójkach” zespół UKS „Trójki” Gołdap w składzie: Tymoteusz Walc, Kamil Jabłoński, Piotr Górski i rezerwowy Oskar Stalewski odniósł trzy grupowe zwycięstwa. Gołdapianie pokonali: 2:0 – MKS Dobre Miasto, 2:0 – Green Volley Ełk i 2:0 – SP 4 Ostródę 1. Ulegli jedynie 0:2 – IKS Atak Elbląg. W ćwierćfinale turnieju ograli 2:0 zwycięzców I Turnieju Wojewódzkiego z Ełku – drużynę Kurianvolley Olsztyn 2. W półfinale chłopcy wyeliminowali 2:1 – SMS Ostródę 1. W finałowej walce po niuansach ulegli nieznacznie 1:2 mocnej ekipie IKS Atak Elbląg. Za drugie miejsce (po raz drugi) na ich konto wpłynęło 14 cennych punktów. 39 drużyn „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej na hali mistrzów w SP 4 aż w dziewięciu grupach.

Zespół UKS „Trójka” Gołdap 1 w składzie: Dominik Wawrukiewicz i Filip Siemieniuk jak również zespół – UKS „Trójka” Gołdap 3 w składzie: Maciej Świętoń i Alan Budziejko z przytupem wygrali swoje grupy. Pierwszy zespół na pokonanym boju pozostawił: 2:0 – Dywity, 2:0 – Green Volley Ełk 2 i 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 3. Trzeci zespół z Gołdapi ograł 2:0 – Salwator Elbląg 2, 2:0 – MOSiR Giżycko 1, 2:1 – Kurianvolley Olsztyn 9 i 2:0 – UKS Czwórka Ełk 3. Para Michał Ostrowski i Antoni Buraczewski z zespołu UKS „Trójka” 2 odniosła dwa zwycięstwa wynikiem 2:0 z MOSiR Giżycko 4 i Kurianvolley Olsztyn 5 oraz po tie-breaku ulegli MUKS Omega Mrągowo 1. Do kolejnej fazy awansowali z drugiego miejsca. W dalszej części (1/8 turnieju) dwa duety odniosły kolejne zwycięstwa. Gołdap 1 ograł 2:1 – MOSiR Giżycko 3, a Gołdap 2 pokonał 2:0 – UKS Czwórka Ełk 4. Na tym etapie (miejsca 9-16) swój udział w kętrzyńskim turnieju zakończyli Maciej i Alan ulegając 0:2 – UKS Czwórka Ełk 1. W ćwierćfinale UKS „Trójka” 1 po walce przegrał 1:2 z zespołem ze Zwierzewa. Kilka minut później ich los podzielili chłopcy z UKS „Trójka” 2, którzy minimalnie ulegli 1:2 – UKS Czwórka Ełk 1. Za piąte miejsce na ich konta wpłynęło 11 punktów.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 3 kwietnia w Elblągu i 8 maja w Węgorzewie. Ambasadorem turnieju od wielu lat jest Sebastian Świderski, 298-krotny reprezentant kraju w Piłce Siatkowej. 12 czerwca w Elblągu osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Mini Siatkówce Kinder + Sport 2016. Zespoły, które zajmą trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach otrzymają prawo reprezentowania województwa na turnieju centralnym (finale Polski), który odbędzie się w tym roku w Częstochowie. Organizatorem turnieju w Kętrzynie był: MOSiR Kętrzyn z panią Agnieszką Prewedą w roli głównej. Osobą odpowiedzialną z ramienia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej była Magdalena Gago. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Bardzo udany turniej dla siatkarzy z „Trójki” w Kętrzynie

  1. obserwator

    Brawo tak trzymać! Dzieciaki skończą podstawówkę i co dalej czy w Gołdapi będą miały ciągłość szkolenia?