Na co zwracać uwagę kupując fotel biurowy?

Są takie urządzenia, o przydatności których dla konkretnych użytkowników nierzadko decydują pozorne niuanse i dopiero po wielu próbach wybieramy to, które nam najbardziej odpowiada. Dotyczy to zwłaszcza foteli i krzeseł biurowych, których właściwości w dużej mierze mogą decydować o tym, w jakim stanie w najbliższych latach będzie nasz kręgosłup. Przecież coraz więcej z nas spędza czas przy komputerze i to nie tylko w pracy.

krzesła biuroweW wielu wypadkach o wyborze fotela lub krzesła decydują fizyczne predyspozycje użytkownika, w innych jego upodobania estetyczne.

Natomiast wspomniane ważne niuanse dotyczą głównie układu kostnego, przede wszystkim kręgosłupa – czasem jest to kształt i układ siedziska, innym razem oparcia. Jest grupa użytkowników krzeseł komputerowych, praktykujących specjalne krzesła bez oparcia, na których się siedzi z podkurczonymi nogami. Na przykład ktoś kto ma problemy z kręgosłupem szyjnym może nabyć fotel ze specjalnym ruchomym zagłówkiem. Są też tacy, którzy preferują (między innymi obrotowe) krzesła biurowe wyłożone grubą sklejką.

Warto też wziąć jest pod uwagę i to, że z krzeseł i foteli biurowych mogą korzystać dzieci. W tych wypadkach stosowane są różne kolory (nierzadko bardziej żywe i we wzorki) a także do wyboru są fotele lub krzesła o mniejszych rozmiarach.

Zatem jeśli już decydujemy się na prowadzenie firmy sprzedającej krzesła biurowe i fotele to powinniśmy mieć na uwadze wszelkie predyspozycje klientów, a nie kierowanie się własnym widzimisię.

Ale nie tylko oparcia i siedziska są ważne, w większości przypadków klient kupuje krzesło biurowe z podłokietnikami, czasem ze specjalnymi wypuszczonymi elementami na postawienie stóp.

Oczywiście nie zapominajmy o tym, że podobne i dodatkowe kryteria decydować mogą o wyborze krzeseł lub foteli przeznaczonych do bardzo konkretnych celów, choćby do barów lub sal konferencyjnych. Zdecydowanie indywidualną grupę stanowią fotele specjalistyczne, na przykład dentystyczne.

Wiadomo, że w eleganckich firmach na ogół inne są fotele szefów, inne pracowników. W sklepie szef ma do wyboru fotele obrotowe wyłożone tapicerką z materii skóropodobnej albo wręcz ze skóry. Mogą być pikowane i jednolite. Mimo to kiedy przechodzą upały niejeden szef zaczyna doceniać lekkie fotele z ażurowej i przewiewnej materii siatkowej.

Dlatego do biur zakupuje się nie tylko krzesła i fotele obrotowe – naszemu interesantowi może sprawić przyjemność usadowienie się na przykład na krześle typu CHESTER z niklowanymi podgiętymi do tyłu nogami przypominającymi płozy (podobne nogi mogą być wykonane z grubej sklejki). Niklowane nogi pozwalają na lekkie i sprężyste bujanie się. Zatem kto wie, czy przy okazji krzesło lub fotel biurowy nie mogą mieć wpływu na efekt ewentualnych negocjacji.


Aktualności

Powiązane artykuły