Wymusił pierwszeństwo, spowodował wypadek

kontrola drogowkiWczoraj od godziny 14.20 gołdapscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Kozaki. W wyniku zdarzenia, trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Jak ustalili policjanci, 23-letni kierowca opla Vectra, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy opla Calibra, co spowodowało zderzenie.
Gołdapscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 14.20 na drodze krajowej nr 65 w Kozakach (gmina Gołdap). Po otrzymaniu zgłoszenia na  miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy w wyniku rozmów ze świadkami zdarzenia ustalili jego prawdopodobny przebieg.

Ze wstępnych ustaleń  wynika, że kierowca opla Vectra, 23- letni Andrzej R. podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy opla Calibra, co spowodowało zderzenie się samochodów. W wyniku wypadku do szpitala trafili dwaj kierowcy oraz jeden z pasażerów. Zarówno sprawca wypadku jak i kierowca byli trzeźwi. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo. Utrudnienia trwały kilka godzin.

Na terenie naszego regionu panują trudne warunki drogowe. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły