Uszkodzili samochody i zdewastowali szkołę. Wandale zatrzymani

KPP Gołdap-zniszczone sanitariatySzli przez osiedle i niszczyli zaparkowane samochody. Przebijali opony, wybijali szyby i niszczyli karoserie. Zdążyli dokonać zniszczeń w 19 samochodach. Ponadto weszli do szkoły i zdemolowali jej wyposażenie. Dwaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani.   

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w nocy z 12/13 grudnia br. w Dubeninkach. W różnych miejscach osiedla mieszkaniowego doszło do uszkodzenia wielu samochodów. W 19 autach poprzebijane zostały opony, w 3 autach doszło do większych uszkodzeń w postaci stłuczonych szyb i reflektorów. Wstępna wartość zniszczonych aut wynosi około 10.000 złotych.

Sprawcy jeszcze w trakcie niszczenia samochodów postanowili iść do szkoły znajdującej się na tym samym osiedlu i zdemolować jej wnętrze. W budynku na poszczególnych kondygnacjach niszczyli drzwi wejściowe do pomieszczeń socjalnych, biurowych oraz sal lekcyjnych. W pomieszczeniach tych niszczyli sanitariaty, meble, wyposażenie klas i biur. Straty nie są jeszcze znane, jednak ze wstępnych ustaleń mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Na miejscach zniszczeń pracowali policjanci. Prowadzili oględziny i zabezpieczyli pozostawione ślady.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że za zniszczeniami stoją dwaj nastolatkowie. 16-letni Patryk K. oraz 19-letni Hubert O. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów.

Ponadto policjanci ustalili, że starszy sprawca w sierpniu br. na terenie Dubeninek uszkodził kilkadziesiąt aut.

Nieletni został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Z kolei 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Za uszkodzenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Młodszym chuliganem zajmie się sąd dla nieletnich. (Red KPP Gołdap)

KPP Gołdap-zniszczenia w klasie KPP Gołdap-zniszczone sanitariaty (2)


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Uszkodzili samochody i zdewastowali szkołę. Wandale zatrzymani

  1. ona

    nie popieram czynu ale są tego przyczyny, może nad tym należy się zastanowić zanim dojdzie do podobnych zdarzeń