gimnazjum_4W Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbyło się przedstawienie pod tytułem: „Świąteczne tradycje w wielu językach”. W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, spokoju, przyjaźni, ciepła i radości uczestnicy, a było ich prawie stu, prezentowali wiersze, piosenki i scenki o tematyce zimowej i świątecznej w językach angielskim i niemieckim.

Uczniowie klasy 2a słodko (sami upiekli świąteczne ciasteczka) podsumowali także swój projekt edukacyjny: „Jak Niemcy i Anglicy świętują Boże Narodzenie?”

Uczestnicy zapraszali nas do cudownej krainy, w której nie ma samotności, obojętności, kłótni i przemocy, za to są odwaga, przyjaźń i radość. Nie zabrakło Mikołaja, choinki, reniferów, dzwoneczków, prezentów (tylko rózgi gdzieś się pochowały).

Młodzież chętnie wzięła udział w przedstawieniu. Wszyscy byli wspaniali.

Dziękujemy Pani Dyrektor i Panu Wicedyrektorowi, nauczycielom, miłej młodzieżowej publiczności za obejrzenie naszych występów, nauczycielkom języka angielskiego i niemieckiego oraz pani od muzyki za przygotowanie repertuaru i sprzętu, a uczniom za wspaniałe wykonanie.
Paniom i panom ze szkolnej świetlicy dziękujemy za cierpliwość, bo świetlicę „ukradliśmy” na cały dzień.
Drodzy Rodzice! Wasze dzieci są cudowne, zdolne, zaangażowane i zorganizowane.

Z serdecznymi życzeniami Wesołych Świąt
Elwira Rakowska-Karwel

gimnazjum_1 gimnazjum_2 gimnazjum_3


Aktualności

Powiązane artykuły