Współzawodnictwo 3We wtorek, 8 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala  podsumowująca współzawodnictwo  warmińsko-mazurskie Szkolnego Związku Sportowego w roku 2014/2015. Organizowana od sześciu lat uroczystość ma specjalny wymiar, bo wszystko zaczyna się od szkoły: rozwój fizyczny i umysłowy, kształtowanie charakteru i szukanie pasji.

Punktacją objętych zostało przeszło 50 procent szkół województwa. Wszystkich uczestników powitał sternik Szkolnego Związku Sportowego na Warmii i Mazurach – Wacław Wasiela, dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego i przedstawicieli samorządów. Obecni byli też goście honorowi: wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wioletta Śląska-Zyśk, kurator oświaty Grażyna Przasnyska, wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma i dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan. Dobra współpraca na linii oświata – samorządy to gwarancja prawidłowego udziału młodzieży w kulturze fizycznej.

Ale do niezbędnego wsparcia finansowego potrzebna jest pasja nauczycieli, którzy potrafią wszczepić wychowankom miłość do sportu, przekonać ich do systematycznego treningu i aktywności ruchowej, a przede wszystkim wywołać poczucie dumy, że reprezentują swoją szkołę i miasto. Jak zwykle były wyróżnienia w wielu kategoriach, ale przede wszystkim spotkanie osób kochających sport młodzieżowy. Byli najlepsi z najlepszych. Zaprezentowano czołowe dziesiątki, które uhonorowano pięknymi pucharami i dyplomami.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi, Leszek Retel, z rąk wiceprezydenta Miasta Olsztyn Jarosława Słomy odebrał puchar za zajęcie wyśmienitego 3. miejsca w systemie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych. Szkoła już w latach ubiegłych zaistniała na mapie województwa, bowiem w roku 2013 zajęła 9., a w 2014 – 7. miejsce. W rankingu warmińsko-mazurskiego SZS w kategorii Miast i Gmin wysokie szóste miejsce zajęło miasto Gołdap. Gołdapskie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II zajęło 10. miejsce w rankingu szkół ponadgimnazjalnych (w ścisłej czołówce jest trzeci raz).  50-lecie pracy w sporcie obchodzi przewodniczący SZS Wacław Wasiela i z tej okazji we wtorek otrzymał wiele zasłużonych gratulacji.

Współzawodnictwo szkół Współzawodnictwo

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “

 1. xyz

  Gratulacje dla młodzieży i kadry dydaktycznej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi. Tak trzymać.

 2. Kara

  Szkoda tylko, ze przewodniczacy goldapskiego szkolnego zwiazku sportowego od jakiegos czasu organizuje tylko imprezy siatkarskie, zapominajac o innych dyscyplinach. Nie ma mistrzostw gminy i powiatu w pilce koszykowej , noznej, czworboju LA , biegach sztafetowych itd. Jezeli brak czasu o tym decyduje to chyba trzeba przekazac paleczke komus bardziej dyspozycyjnemu i chcacemu rozwijac szeroko pojety sport szkolny w Goldapi.

 3. ktoś

  Przewodniczącym Gołdapskiego Szkolnego Związku Sportowego pan Marian Mioduszewski i do niego proszę kierować swoje uwagi .

 4. Kara

  Kieruje do CIEBIE bo to ty organizujesz szkolne imprezy na terenie gminy i powiatu

 5. Kara

  Pana M.M w roli organizatora od lat nie widzialam na imprezach organizowanych przez szs, a ty jako sekretarz jestes za te imprezy ktorych od dawna nie organizujesz odpowiedzialny, ale moze pan Wasiela o tym jeszcze nie wie.

 6. Zbyszek Świtkiewicz

  do pana/pani „kara”: czy się aby szanownemu internaucie priorytety nie pomyliły? i chwilowo zmilczę o zdrowym rozsądku…; do kogo te pretensje kierujesz? przecież Łukasz nie zarządza żadną kasą; on może tylko poświęcać swój własny czas na to, co lubi, i robi najlepiej jak potrafi; tak się złożyło, że na siatkówkę padło; no i ma „skromne” osiągnięcia w tej dziedzinie, nieprawdaż? może pan/pani „karo” sam zajmie się czwórbojem, biegami sztafetowymi etc.? swoją drogą, to przy takiej okazji wypadałoby pogratulować ziomalowi z Gołdapi (co niniejszym czynię), a nie wbijać mu szpilę? i jeszcze jedno – stwierdzenie „szeroko pojęty sport w Gołdapi” , w mojej ocenie, wskazuje na to, że autor tego stwierdzenia używa urzędniczego bełkotu, ergo: urzędnikiem jest; no i zawistnikiem, przy okazji; Gołdap „taka gmina” – żal pewną część ciała ściska…