Uczyli się nawzajem od siebie

sw_drz04Światowy Dzień Drzewa inspiruje wiele osób do różnorodnych działań artystycznych. Uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 3 – 19 listopada pod kierunkiem wychowawczyń Sylwii Kurpios-Sawickiej, Urszuli Masiulaniec i Doroty Trzcińskiej przygotowali zajęcia edukacyjne dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy 2C.

Trzecioklasiści w sposób twórczy i interesujący przekazali słuchaczom ważne wiadomości dotyczące roli drzew w przyrodzie. Zajęcia obserwował dyrektor szkoły – Leszek Retel.

Ciekawostki przyrodnicze zostały przekazane w wierszach, piosenkach i opowiadaniach. Warto zauważyć, że część artystyczna przeplatana była pytaniami sprawdzającymi wiedzę gości. Podczas prelekcji słuchacze dowiedzieli się jak rozpoznawać poszczególne gatunki drzew, jakie jest ich znaczenie w przyrodzie i w życiu człowieka, a także kto to jest dendrolog. Wyświetlona podczas zajęć prezentacja multimedialna dotycząca informacji z zakresu drzew występujących w naszym regionie i w Polsce ułatwiła najmłodszym zapamiętanie istotnych treści przyrodniczych. Ponadto podczas pracy w grupach została sprawdzona wiedza na temat drzew i ich owoców. Na koniec zajęć uczniowie mieli możliwość wykorzystania swoich zmysłów do określenia cech typowych dla danego drewna. Za pomocą wzroku oceniali kolor klepek, za pomocą dotyku ich twardość, a za pomocą węchu sprawdzali ich zapach. Najmłodsi otrzymali puzzle z obrazkiem liścia do ułożenia.

Zajęcia wyzwoliły w dzieciach dużą ciekawość poznawczą oraz kreatywność. Uczniowie utrwalili swoją wiedzę w niecodzienny sposób czerpiąc ogromną przyjemność z uczenia się nawzajem od siebie.

Paulina Pietrzak

sw_drz01 sw_drz02 sw_drz03 sw_drz05 sw_drz06 sw_drz07 sw_drz08 sw_drz09 sw_drz10 sw_drz11 sw_drz12

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Święto Drzewa
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Święto Drzewa

Święto Drzewa

Święto Drzewa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Święto Drzewa
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Święto Drzewa
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Święto Drzewa
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Święto Drzewa

Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Uczyli się nawzajem od siebie

 1. Karol

  Pani Paulino! Czego więc trzecioklasiści nauczyli się na tych zajęciach od przedszkolaków w ramach „uczenia się nawzajem od siebie”?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Iza

  Panie Karolu jestem mamą dziecka które uczestniczyło w zajęciach . Pana pytanie jest dziwne. Czego dzieci się nauczyły ? Moje dziecko przyszło z wiedzą a trzecioklasiści mogli poczuć się jak nauczyciele w szkole. Przekazywali wiedzę mieli satysfakcje, że są wysłuchani że dzieci wykonują zadania. Pomagali w zadaniach. Mówimy tu o prawidłowych zachowaniach społecznych bo przecież to starsi przekazują wiedzę a młodzi się uczą ? Jest inaczej ? Nawzajem od siebie to także nauka trzecioklasitów od siebie. To nie jedna klasa przygotowała a 3 więc i podział obowiązków i wiedzy tez był inny. Praca w grupie kolejny argument. Następnym razem proszę przyjść na zajęcia sama nazwa mówi otwarte. Po co siać zamęt i złe emocje

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Karol

  Pani Izo, Pani argumenty mnie nie przekonały. Pozdrawiam!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...