Zbliża się zima – uwaga na niskie temperatury

gwiazda_goldapiOkres jesienno-zimowy to wyjątkowo trudna pora szczególnie dla osób narażonych na działanie niskich temperatur – osób samotnych i bezdomnych. Co roku na terenie kraju odnotowuje się przypadki zgonów, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu.

Zbliża się zima, okres szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych oraz tych, którzy pozostają przy niskich temperaturach poza miejscem zamieszkania. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową – nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Policjanci prowadzą już wzmożone kontrole miejsc gromadzenia się osób bezdomnych, patrolują ogródki działkowe, opuszczone budynki i inne, rzadko odwiedzane miejsca.

Jednak nie do każdej osoby policjanci są w stanie dotrzeć, dlatego zwracamy się z apelem o reagowanie i informowanie służb porządkowych o każdym przypadku  gdy widzimy osobę narażoną na działanie niskich temperatur i potrzebującą pomocy.

Nie pozostawajmy obojętni na los osób samotnych i bezdomnych, którym grozić może zamarznięcie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997 możemy uratować czyjeś życie.

W sytuacjach zagrożenia dzwoń po pomoc na numery alarmowe

 997 – POLICJA

999 – POGOTOWIE

112 – SŁUŻBY RATOWNICZE

 


Aktualności

Powiązane artykuły