Jubileusz 65-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi

lo_17W piątek. odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym im Jana Pawła II w Gołdapi odbyła się niecodzienna uroczystość – 65-lecia szkoły. Na jubileusz przybyło dużo gości m.in.: wojewoda warmińsko-mazurski  Marian Podziewski, starosta powiatu gołdapskiego Andrzej Ciołek, burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, przedstawiciel delegatury Kuratorium Anna Cieśluk i wielu innych ważnych gości.

Przybyli dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele i emeryci zawiązani z tą szkołą, absolwenci i aktualni uczniowie. Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Grzegorz Klimaszewski, a następnie głos zabrali goście składając życzenia i gratulacje

By uświetnić uroczystość młodzież zaprezentowała swoje różnorodne talenty artystyczne: wokalne ,taneczne i recytatorskie. W programie znalazły się chwile poświęcone patronowi szkoły, co wiązało się z Dniem Papieskim i ciepłe życzenia dla pracowników szkoły w związku z Dniem Edukacji Narodowej.

Program artystyczny przygotowały – Aleksandra Król-Berut oraz Kornelia Oczkowska. Historię szkoły zaprezentował wieloletni nauczyciel historii Ryszard Wrzosek. Prezentację uświetniły fotografie na których goście mogli poznać ludzi pracujących w ciągu 65 lat funkcjonowania szkoły ale często także swoje własne zdjęcia z dawnych lat.

Starosta Andrzej Ciołek odznaczył medalem dyr. gimnazjum Bożenę Kalinowską „Zasłużony dla powiatu gołdapskiego”.

Na zakończenie dyrektor szkoły wręczył nagrody dla wyróżniających się pracowników z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potem zaprosił gości na zwiedzanie szkoły i poczęstunek.

lo_1 lo_2 lo_3 lo_4 lo_5 lo_6 lo_7 lo_8 lo_9 lo_10 lo_11 lo_12 lo_13 lo_14 lo_15 lo_16


Aktualności

Powiązane artykuły

16 komentarzy do “Jubileusz 65-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi

 1. Anka

  Przybyli absolwenci … Raczej wybrani, zaproszeni, wyselekcjonowani absolwenci : ( Mnie nikt nie zaprosił. Przykro mi. Wiele tej szkole się zasłużyłam. I mieszkam w Gołdapi! Życzę Szkole wszystkiego dobrego!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. profesor

   Absolwentów naszej szkoły było około 7 tysięcy.Niektórzy z nich byli (Klub Absolwentów) ,ze względów technicznych jest to awykonalne.Mimo wszystko życzę pani wszystkiego co najlepszego.Pan burmistrz był absolwentem naszej szkoły to chyba mógł być.Nie twórzmy problemu skoro jego nie ma.Trochę luzu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. G

    O obchodach dowiedziałem się dopiero z tego materiału. Nie było żadnych zapowiedzi, za mało informacji – błąd. Na pewno bym był na święcie. A tak – przykro.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 2. ab

  Czytam wiadomość z przykrością… najwiodoczniej święto było tylko dla wojewody, staosty, burmistrza, przedstawiciela kuratorium i dyrektora.
  Celowo zapomniano o absolwentach?
  Myślę, że wielu z nas, absolwentów, jest bardziej zwiazana z tą szkołą niż starosta czy pani Cieśluk, w końcu przeżyliśmy w niej nasze młodzieńcze lata.
  Taki piękny jubileusz, taki nietakt pana dyrektora…
  Panie Klimaszewski – przykro, że pan nas tak potraktował.
  Mam nadzieję, że uroczystość 70. lecia zorganizuje już inny dyrektor.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. goldapiak

  do ab w pełni popieram.
  Panie burmistrzu bardzo fajnie że pan myśli o młodzieży z liceum, ale pana szkoły to szkoły podstawowe a tam grono pedagogiczne i rodzice i pana nie widzieli – równie przykre jak jubileusz liceum bez absolwentów.
  Pozdrawiam byłych nauczycieli a szczególnie MISTRZA j. polskiego Panią Aleksandrę Ratasiewicz.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. AS

  O byłych pracownikach mieszkających w Gołdapi też zapomniano.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Julia

  Pan Klimaszewski jest z innej epoki i nie rozumie współczesności. Nieudolnie zarządza szkołą, czego skutki widoczne są w spadającej liczbie uczniów. I nie chodzi tu o niż demograficzny. To skutek słabej promocji szkoły.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. nauczyciel

  Zaproszenie na uroczystość było, na szkolnej stronie Liceum http://www.logoldap.szkolnastrona.pl/, proszę zaglądać częściej. A poza tym, trochę logiki, gdzie miałoby zmieścić się tylu absolwentów?????
  Proszę nie szukać problemu.
  A odnośnie promocji, to my ty mamy taką konkurencję…normalnie pięć liceów i musimy robić nagonkę do naszego. Albo ktoś wybiera maturę albo zawód. Wybór jest prosty.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. ab

  Oj, nauczycielu, jak tak podchodzisz do sprawy, to szkoda gadać…
  Napiszę dobitnie – była okazja do promocji szkoły, ale dyrektor nie skorzystał z okazji.
  Trzeba było zorganizować uroczystość – no to zorganizował, na odczepnego.
  Pośpiewali, potupali, poprzemawiali – i tyle.
  Dyrektor zdezawuował jubileusz, pomniejszył wagę wydarzenia, sprowadził to do kolejnej akademii.
  Bo po co sie starać , przecież i tak za to nie zapłacą.
  Podobnie starosta.
  Można wiele zarzucić poprzedniemu staroście, ale jedno potrafił – pociągnąć za sobą ludzi.
  Na uroczystości 60. lecia LO nie było mowy, że absolwenci się nie pomieszczą, nie odsyłano na stronę i nternetową po wiadomości.
  Przyjechało mnóstwo absolwentów, nie tylko z Polski, lecz także z zagranicy.
  Przyjechali, bo szkoła jest dla nich ważna, bo uroczystość była wielkim wydarzeniem.
  Przyjechali, bo chcieli się spotkaćz kolegami, nauczycielami, pobyć trochę w murach szkoły, powspominać. By wyjechać z miłymi wspomnieniami.
  To wszystko pan Klimaszewski nam teraz zabrał, bo mu się nie chciało przyłożyć do zadbania o godną oprawę jubileuszu.
  I o to mam do niego pretensje.
  Organ prowadzący też się nie popisał, ktoś pokpił sprawę.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Julia

  nauczyciel napisał: A odnośnie promocji, to my ty mamy taką konkurencję…normalnie pięć liceów i musimy robić nagonkę do naszego. Albo ktoś wybiera maturę albo zawód. Wybór jest prosty.

  Nie ma racji nauczyciel. Niech nauczyciel weźmie pod uwagę, jak duża grupa młodzieży nie chce uczyć się w waszym liceum i wybiera inne miasta. To wystarczający powód, żeby nie lekceważyć problemu, ale się nim natychmiast zająć. Takie stawianie sprawy nie zachęca młodzieży do wyboru lokalnego liceum. Zalecam również więcej opanowania nauczycielu przy wyrażaniu swego zdania.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. onA

  Aż mną telepnęło – brrr, 'nauczycielu’ – „…musimy robić nagonkę do naszego” ???? Litości! To świadczy i o szkole i o Tobie, 'nauczycielu’!
  Trochę w tej wypowiedzi dyrektorem trąciło ;), i nie ma tu się z czego cieszyć, niestety.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. ____Sztyrlic____

  Czy to prawda, że po wyborach Marian Podziewski zostanie II sekretarzem powiatowym ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Gotz

   Co ma pierdnik do wiertarki?. Idź, zobacz, czy Cię nie ma na zewnątrz…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. wyborca

   stara klika się garnie do siebie, a co oni innego umieją robić poza tym że wyglądają i są ? liczą ,że za obiecanki wierni się zorganizują, wybiorą i dadzą im pożyć na czyjś koszt,dadzą robaczkom wejść w słoninkę.. przyzwyczajeni do dobrego. A DO ROBOTY, A NA GRANICĘ…poznać smak życia normalnego Gołdapianina

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 11. Anka

  Dziękuję ab. To właśnie miałam na myśli.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. ja

  dla mnie LO w Gołdapi to Pani Oleńka Ratasiewicz.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...