Pobili kobietę i uszkodzili mienie

kodeks_karny1Mieszkaniec Gołdapi i dwóch mieszkańców gm. Gołdap odpowiedzą za uszkodzenie ciała i mienia 35-letniej mieszkanki miasta. Mężczyźni wybili szybę w samochodzie i zniszczyli telefon poszkodowanej powodując straty na kwotę ponad 1500 złotych. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala natomiast sprawcy do policyjnego aresztu. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę późnym wieczorem przy pl. Zwycięstwa w Gołdapi, gdzie 35-letnia gołdapianka stała przy zaparkowanym samochodzie. Po kilku chwilach podeszło do niej trzech mężczyzn. Doszło do awantury i rękoczynów, skutkiem których kobieta doznała urazu głowy, twarzy i ogólnych potłuczeń. Obrażenia wymagały udzielenia jej pomocy medycznej w związku z czym została przewieziona do szpitala w Olecku.

Zaalarmowani policjanci już kilka minut od zgłoszenia zatrzymali „agresorów”. Okazali się nimi być 26-letni mieszkaniec Gołdapi oraz 26- i 33-letni mieszkańcy gminy Gołdap.

Ponadto w trakcie awantury mężczyźni zniszczyli  telefon komórkowy poszkodowanej kobiety. „Oberwało się” też volkswagenowi, w którym wybili szybę i zniszczyli lusterko. Łączne straty 35-latka oszacowała na kwotę ponad 1500 złotych.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia udziału poszczególnych mężczyzn w tym zdarzeniu.

Czyny których dopuścili się mężczyźni zagrożone są odpowiedzialnością do 5 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły