Okazja do przełamywania barier i strachu

DSC07043Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 z klasy IB z wychowawczynią Katarzyną Miernik oraz z klas IA i IIIC, odwiedzili 21września stadninę koni w miejscowości Urbanki 10km za Oleckiem. Na dzieci czekały liczne atrakcje. Przede wszystkim jazda konna i przejażdżki bryczką. Do tego było ognisko,na którym upiekły pyszne kiełbaski. Miały też okazję zobaczyć pokaz skoków przez przeszkody. Na koniec mogły nakarmić wszystkie konie smakołykami takimi jak jabłka i marchewki oraz zwiedzić stajnię i siodlarnię.
Wyjazd był okazją do nauki wyciszenia i spokojnego zachowania, gdyż konie nie lubią krzyku. Dzieci dowiedziały się też jak należy dbać o te zwierzęta, że nie należy podchodzić do konia od tyłu bo mógłby nas kopnąć. Była to okazja do przełamywania barier i strachu związanych z jazdą na grzbiecie pięknego, ale także ogromnego zwierzęcia jakim jest koń.

Do domów wszyscy wrócili zadowoleni, i już przy wsiadaniu do autokaru dzieci pytały kiedy znów pojedziemy na konie.
Dziękuję rodzicom za pomoc i opiekę pod czas wyjazdu. Szczególne podziękowania Pani Ani Baczyńskiej za organizację tej cudownej przygody w siodle.

Katarzyna Miernik


Aktualności

Powiązane artykuły