Lekcja przyrody w Krutyni!

krutynia_14Warsztaty ekologiczne w terenie, to lekcja przyrody, na której można zobaczyć, usłyszeć i „poczuć” przedmiot omawianych zajęć. Taką możliwość mieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Pięciolatki b oraz klasa II d, rozpoczęły nowy rok szkolny pouczającą wizytą
w Mazurskim Parku Krajobrazowym w Krutyni, położonej w sercu Puszczy Piskiej. 15 września 2015 r. w godzinach porannych Strażnicy Judyta Gencza i Zachariasz Grudziądz zaprosili dzieci do niezwykłego świata przyrody, gdzie zwiedziły Muzeum Przyrodnicze. Znajduje się tam ponad 300 eksponatów zwierząt żyjących na Mazurach, a także Ośrodek Rehabilitacji Bocianów. Następnie odbyły interesującą podróż ścieżkami przyrodniczymi, na których spotkały między innymi „Zakochaną Parę” – czyli parę drzew, gdzie dąb obejmuje konarami sosnę. Kolejnym punktem podróży był spływ łodziami po rzece Krutyni. Rzeka na odcinku spływu jest bardzo płytka i niezwykle malownicza. Ukoronowaniem emocjonujących zajęć małych odkrywców był posiłek w Karczmie Zacisze.

Warsztaty w Mazurskim Parku Krajobrazowym w Krutyni były jednym z zadań realizowanych w projekcie pn.: „Od najmłodszych lat z ekologią za pan brat”.

Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Pana Tomasza Brzezińskiego – Usługi Sprzętowo Transportowe i Wywóz Nieczystości, Pana Krzysztofa Rawinisa – Usługi Wulkanizacyjne oraz Radę Rodziców.

Wychowawczynie: Joanna Pień i Iwona Poreda


Aktualności

Powiązane artykuły