Robótkom ręcznym towarzyszyły babcine opowieści

szpulki_6W miniony weekend odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu „Od szmateczki do laleczki – szycie łączy pokolenia” realizowanego przez grupę nieformalną „Szpulki z babcinego kufra” i Fundację Rozwoju Regionu Gołdap.

Uczestnicy warsztatów krawieckich pod okiem instruktorek i „projektowych babć” – wolontariuszek wykrajali, wypychali i ozdabiali swoje własne maskotki. Ćwiczyli również niezwykle praktyczną umiejętność przyszywania guzików. Robótkom ręcznym towarzyszyły babcine opowieści o tym, jak dzieci bawiły się w dawnych czasach. Można było również podziwiać dawne sprzęty i akcesoria krawieckie ze „szpulkowej” kolekcji. Dziewczynki i chłopcy (bo w każdej z czterech grup znalazł się jeden „rodzynek”) czekają już na następne spotkanie.

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Gołdap i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Robótkom ręcznym towarzyszyły babcine opowieści

  1. rewelacja

    Wystarczy tylko chcieć.Brawo,brawo,brawo.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...