Usiłował wyłudzić pieniądze od 76-letniej kobiety

gwiazda_goldapiGołdapscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który usiłował wyłudzić pieniądze od 76-letniej mieszkanki gminy Gołdap. Kilka godzin później syn tego mężczyzny został ukarany przez policjantów za kradzież pieniędzy od 95-letniego mieszkańca tej samej gminy.

W środę Constantin C. zapukał do drzwi mieszkania Nadziei Ł. licząc na to, że uda mu się oszukać starszą panią. Mężczyzna próbował ją przekonać, że musi ona zapłacić mu „podatek” za wodę, energię i gaz. Roztropna kobieta wyprosiła oszusta z mieszkania i powiadomiła o zdarzeniu oficera dyżurnego KPP w Gołdapi. Dzięki szybkiej reakcji policjanci zatrzymali oszusta, a trakcie prowadzonych czynności ustalili, że Constantin C. próbował w podobny sposób oszukać jeszcze dwie inne mieszkanki Gołdapi.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania oszustwa. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Tego samego dnia, po południu do dzielnicowego st. asp. Tomasza Dobrzyńskiego zgłosił się 95-letni mieszkaniec Gołdapi. Okazało się, że starszy pan wpuścił do mieszkania młodego mężczyznę i zanim się zorientował kim on jest i po co przyszedł, mężczyzna wyszedł zabierając ze sobą 60 zł, które leżały na stole w pokoju. Dzielnicowy patrolując teren miasta zauważył 22-latka odpowiadającego opisowi przedstawionemu przez poszkodowanego. W rozmowie z dzielnicowym chłopak przyznał się do kradzieży oraz oddał poszkodowanemu skradzione pieniądze. Jak się okazało był to syn mężczyzny, który wcześniej próbował oszukać mieszkanki Gołdapi. 22-letni Constantin V. został ukarany grzywną w postępowaniu mandatowym. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły