Upragniony awans na Finał Polski

siatkaW niedzielę, 31 maja w pięknej hali Centrum Sportu i Biznesu w Elblągu do rywalizacji o medale Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce Ogólnopolskiego cyklu Kinder + Sport 2015 przystąpiło po osiem najlepszych zespołów w kategorii „2”, „3” i „4”. W ekskluzywnym gronie znalazły się dwie ekipy UKS Trójki Gołdap, które przeszły sito eliminacyjne.

Rywale byli niezwykle mocni, a grupy w jakich znaleźli się gołdapianie zestawił chyba sam diabeł. Zespół „Czwórek” grający w składzie: Kacper Lange, Piotr Jabłoński, Kacper Taudul i Dawid Szlempo w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła spisywał się nadzwyczaj dobrze. W grupie odniósł trzy niezagrożone zwycięstwa pokonując: SP 19 IKS Atak Elbląg, SP 7 Bartoszyce i MOSiR Giżycko. Po nieprzewidywalnym pechu z Omegą Mrągowo w półfinale (0:2) – z którym w tym sezonie gołdapianie już wygrywali, pozostało walczyć o trzecie miejsce. Najwyższy stopień podium z góry zarezerwowany był dla Gwardii Szczytno, które znakomicie gra w tym sezonie, a przede wszystkim różnica wzrostu jest niebywała i ciężko przebić się przez takich „dryblasów”.

Plan został osiągnięty, marzenie kwartetu spełnione. W walce o brąz i bilet do Krakowa młodzi adepci z „trójki” pokonali 2:0 (15:7, 15:11) – SP 7 Bartoszyce i jadą na Mistrzostwa Polski. Dzielnie w Elblągu walczyła „dwójka” w składzie: Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc oraz rezerwowy Piotr Górski, która po grach grupowych awansowa do półfinału imprezy. Najmłodsi chłopcy ograli drużynę ze Zwierzewa i SP 19 IKS Atak Elbląg 2 i przegrali z SP 19 IKS Atak Elbląg 1. W półfinale po morderczej walce na przewagi ulegli SP 19 IKS Atak Elbląg 2. W małym finale mocno zmęczeni nie dali rady ekipie Kurianvolley Olsztyn i ostatecznie zajęli miejsce tuż za podium.

Do Finału Polski zakwalifikowały się tylko trzy najlepsze drużyny. Najlepsze drużyny w nagrodę (poza przepustką) otrzymały medale, nagrody rzeczowe i dyplomy. W krajowy czempionacie, który odbędzie się w tym roku w Krakowie w dniach 2-5 lipca zagra najlepszych 48 zespołów z Polski. Pod Wawelem młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji. Już w trzech ubiegłych latach chłopcy z Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski w Zabrzu w 2012 roku rewelacyjne szóste miejsce w Drzonkowie w 2013 roku – dziewiątą lokatę i w 2014 również w Drzonkowie – dziesiąte miejsce. Ambasadorem turnieju Kinder + Sport od lat jest 298 – krotny reprezentant kraju Sebastian Świderski. Organizatorem turnieju finałowego był Integracyjny Klub Sportowy ATAK Elbląg i Warmińsko-Mazurskim Związkiem Piłki Siatkowej w Olsztynie w porozumieniu z Fundacją Huberta Jerzego Wagnera. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

 

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Upragniony awans na Finał Polski

 1. ...

  Super, gratulacje chłopakom i trenerowi. Trzymam kciuki za finał 🙂

 2. karol

  Gratulacje za awans, sukcesu w Krakowie. Panie Łukaszu z wypisywaniem w artykułach o tych dryblasach to lekka przesada, zna się Pan trochę na siatkówce i doskonale wie że nie tylko wzrostem się wygrywa, proponuję trochę pokory, przeciwnik był po prostu lepszy

 3. Zbyszek Świtkiewicz

  Drabina …. jesteś wielki!

 4. Zbyszek Świtkiewicz

  chciałem na gorąco dopisać, no ale się nie da, bo „twój komentarz oczekuje na moderację”: Drabina… jesteś wielki nie tylko ze względu na te medale, no i ze względu na wzrost; ostatni Mohikanin – you know, what I mean? wielki szacunek, p. Pedagogu;