Stają się miejscem integracji mieszkańców wsi

lisy_129 maja po raz kolejny otworzyliśmy drzwi Szkoły Podstawowej w Lisach- dosłownie i symbolicznie. Zaprosiliśmy rodziców naszych i przyszłych uczniów oraz gości do obejrzenia efektów dotychczasowych działań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych oraz zapoznać z ofertą szkoły na przyszły rok.

Mieliśmy przyjemność gościć m.in.: wójta gminy Łukasza Kulisia, przewodniczącego i radnych gminy, dyrektora PUP w Gołdapi pana Wojciecha Hołdyńskiego, wicedyrektora ZPO w Baniach Mazurskich pana Andrzeja Czebanyka. Nasze zaproszenie przyjął również były dyrektor szkoły w Lisach, człowiek szczególnie ceniony i szanowany pan Czesław Karwowski.

Imprezę rozpoczęliśmy od inscenizacji „lepszej” wersji baśni o Jasiu i Małgosi. Następnie przedszkolaki z „Bajkolandii” wyrecytowały wiersz i zaśpiewały piosenkę z okazji Dnia Mamy, a po rozdaniu gościom upominków, zatańczyły krakowiaka. Po części artystycznej zaprezentowaliśmy osiągnięcia uczniów biorących udział w różnych konkursach pozaszkolnych. Po efektownym wykonaniu zumby, na scenie zadebiutowali śpiewający nauczyciele. Po poczęstunku zaprosiliśmy naszych gości na prezentację najważniejszych szkolnych wydarzeń i realizowanych projektów. Na koniec wszyscy goście mogli zwiedzić sale lekcyjne i porozmawiać z nauczycielami na tematy związane z funkcjonowaniem szkoły.

W poniedziałek 1 czerwca, przygotowaliśmy kolejne atrakcje dla naszych uczniów z okazji Dnia Dziecka. Tradycyjnie, jak co roku rozpoczęliśmy biegiem ulicznym, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele a także rodzice. Następnie funkcjonariusze ze Straży Granicznej w Baniach Mazurskich zaprezentowali elementy tresury psa, odpowiedzieli na wiele ciekawych pytań związanych zarówno z ich pracą, jak i pracą czworonoga. Ponadto uczniowie mogli przejechać się wozem należącym do SG. W pokazie uczestniczył komendant placówki SG, jego zastępca oraz dwaj funkcjonariusze-absolwenci naszej szkoły.

W dalszej części imprezy dzieci tańczyły zumbę i uczestniczyły w różnego typu konkurencjach sportowych. W sprawnym przeprowadzeniu zajęć pomagali nam strażacy z OSP Lisy i Grodzisko, którzy na koniec wykonali pokaz własnych umiejętności. Uczniowie mogli w ten sposób nie tylko poznać pracę strażaków, ale też spróbować swoich sił w konkurencjach przez nich przygotowanych. Wiele emocji dostarczył też wszystkim mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy uczniami szkoły a strażakami, a także pomiędzy uczniami a rodzicami i nauczycielami.

Zaprezentowaliśmy naszych gościom i wychowankom efekty trzyletniej współpracy ze Stowarzyszeniem „Edukator” w Łomży. Nasze wspólne działania zapewniają skuteczną i nowoczesną edukację dzieciom, a także stają się miejscem integracji mieszkańców wsi. Pracujemy nad kolejnymi projektami, angażujemy dzieci do twórczego spędzania czasu, organizujemy wycieczki i przygotowujemy różnorodne imprezy. Drzwi do naszej szkoły są otwarte dla wszystkich. Zapraszamy.

Katarzyna Wysocka


Aktualności

Powiązane artykuły