Śluby to jednocześnie rewia mody

Do napisania tego wpisu zainspirował mnie portal FNTS.PL, gdzie ogromna ilość fotografów ślubnych trafia na masę przyszłych młodych par, szukających fotografa.

Wiadomo, że ceremonia ślubna również polega trendom, choć niemało jest jeszcze par, które związek małżeński pragną zawrzeć w tradycyjnej oprawie.

Podobnie jest z przyjęciem weselnym i każdy racjonalnie myślący organizator musi mieć świadomość tego, że na pewno ryzykowne będzie preferowanie w tej sytuacji ambitniejszej muzyki. Wesele zawiera na ogól element kiczu i w tym wypadku nie musi to być czymś złym, gdyż powinniśmy umiejętnie dogodzić różnym gustom, tym bardziej kiedy zaprosiliśmy gości z różnych środowisk.

Wielu irytują już zabawy weselne w stylu „całuj na prawo, całuj na lewo”, toteż warto jest poszukać nowych sposobów na rozbawienie uczestników. Coraz częściej zamiast (na ogół) discopolowej orkiestry zatrudnia się DJ’a, który jest jednocześnie wodzirejem.

Śluby i wesela to również swoista rewia mody, zwłaszcza kiedy dotyczy to celebrytów i ci ubierają się najczęściej odważnie, czasem wręcz ekscentrycznie.

Natomiast, jeśli idzie o suknie ślubne preferowane przez kreatorów w 2015 roku to wyraźnie zaznacza się powrót o klasyki, na przykład do sukni kloszowych z wyraźnie odkrytymi plecami. Dobrze wyglądają z jednolitego, lekko połyskliwego materiału do pasa i górą koronkową. Można zastosować do sukni ślubnej długie rękawy z przeźroczystej tkaniny. Niekoniecznie panna moda musi zakładać welon, ale delikatne, jasne ozdoby choćby w postaci delikatnej woalki, nawet jasnej biżuterii choćby w formie diademu lub białe kwiatki.

Ślubna moda męska zmienia się trochę wolniej niż damska – nadal pozostajemy przy garniturach ciemnych, ciemnogranatowych lub popielatych. Nie zaleca się kroju ekscentrycznego, na przykład z obniżonym krokiem lub pumpkowatymi od kolan spodniami. Marynarki jednorzędowe, z możliwością założenia kamizelki. Tu uzupełnieniem może być zarówno krawat, jak i muszka.

Dla miłośników głębokiej tradycji nie ma przeciwwskazań, by założyć garnitur smokingowy, choć tu obowiązkowa będzie muszka.

Przy okazji pięć ważnych wskazówek dla panów idących w garniturze na swój ślub:

– Jeśli zapinamy marynarkę, to na górny guzik.

– Chusteczka w górnej kieszeni nie powinna być w kolorze takim jak krawat i z podobnym wzorem.

– Dbajmy o to by spodnie tuż przy butach zbytnio się nie marszczyły, co niestety przez niektórych panów uznawane jest za zgodne z modą.

– Pod marynarkę nie zakładamy koszuli z krótkim rękawami.

Ślub i wesele to oczywiście pierwszy taniec. Coraz częściej wykorzystywany jest do tego piękny walc Dymitra Szostakowicza. Mimo to warto zapytać o to eksperta, czyli instruktora tańca. Dobrym wyjściem jest taniec do ulubionej wspólnie przez parę młodą muzyki (jeśli jest taneczna) lub piosenki.

ślub


Aktualności

Powiązane artykuły