Pijany kierowca i pasażerowie

alcoblow 3 imagesDo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj na trasie Galwiecie-Jurkiszki (gmina Gołdap). 24-letni mężczyzna kierując oplem astrą, stracił panowanie nad autem, zjechał z drogi i dachował. Wraz 24-latkiem podróżowali jeszcze dwaj pasażerowie. Wszyscy byli pijani.

Policjanci wyjaśniając okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj (26.06) wieczorem na trasie Galwiecie –Jurkiszki (gmina Gołdap) ustalili, że około godziny 23:30 na łuku drogi w m. Jurkiszki kierujący oplem astrą stracił panowanie nad autem, zjechał z jezdni na leśną polanę, po czym auto dachowało. Dwie osoby zostały zabrane do szpitali w Olecku i Suwałkach. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, skończyło się na potłuczeniach.

Oplem podróżowali trzej mężczyźni: 24-letni Paweł K., 35-letni Zdzisław G. oraz 51-letni Krzysztof R. Wszyscy byli pijani. Badanie na trzeźwość wykazało u nich kolejno: u 24-latka promil alkoholu, u 35-latka ponad 1,7 promila natomiast u 51-latka – 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia oplem kierował nie posiadający do tego uprawnień 24-letni Paweł K. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i spowodowanie zdarzenia drogowego. (Red. KPP Goldap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły