Samoobrona dla „Bezpiecznego seniora”

kpp_2Gołdapska grupa seniorów z Uniwersytetu III Wieku wzięła udział w ćwiczeniach samoobrony dla osób starszych, który został zorganizowany w ramach działań „Bezpieczny senior”. Kurs prowadzili policjantka miejscowej komendy, st. asp. Marta Andruczyk oraz kapral Krystian Matyszczyk – instruktor z zakresu samoobrony.

Na spotkaniu poruszono kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa a uczestnicy otrzymali odblaskowe gadżety w ramach III edycji projektu „On, Ty i Ja na tej samej drodze”.

We wtorek (12.05) w sali Ośrodka Dydaktyczno-Szkoleniowego przy ul. Partyzantów w Gołdapi odbyły się ćwiczenia z samoobrony dla osób starszych. Zajęcia zorganizowane zostały przez gołdapskich policjantów przy udziale żołnierzy miejscowej jednostki wojskowej JW4808 w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Senior”. Akcja ma na celu przygotowanie osób w starszym wieku do działania w sytuacjach różnego rodzaju zagrożeń.

W części teoretycznej funkcjonariuszka policji st. asp. Marta Andruczyk informowała osoby starsze o pułapkach oszustów i złodziei oraz o tym, jak nie stać się ofiarą przestępstw. Poruszała również kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowych. W ramach III edycji projektu „On, Ty i Ja na tej samej drodze” wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety odblaskowe m.in.: opaski oraz magnesy z numerami alarmowymi.

Część praktyczną ćwiczeń dla członków Uniwersytetu III Wieku przeprowadził kapral Krystian Matyszczyk z I Dywizjonu Przeciwlotniczego Gołdapskiej Jednostki Wojskowej JW4808 i jednocześnie instruktor samoobrony. Pokazał on zebranym seniorom jak reagować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zapowiadamy kolejne tego typu zajęcia. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły