Podziel się swoim talentem!

56° Festival Dei 2 MondiCzeka nas taneczny czerwiec. Dom Kultury w Gołdapi wraz z Fundacją Teatru Myśli Obywatelskiej im. Zygmunta Hübnera zapraszają na spektakle teatru tańca, warsztaty i konsultacje.

Pierwsza sesja już 5-6 czerwca.

5 czerwca 2015

11.00 – 14.00 – konsultacje ze sztuki autoprezentacji i wystąpień publicznych.

Prowadzenie: dr hab. Bożena Suchocka reżyser, pedagog.

Rozmaite okoliczności życiowe – egzaminy, spotkania z przyszłym pracodawcą, konieczność publicznego wyrażanie własnego zdania, chęć wykreowania własnego wizerunku itp. – wymagają we współczesnym świecie umiejętności zaprezentowania się wobec szeroko rozumianej publiczności. Jak opanować tremę, jak zaciekawić słuchacza? Tego i wiele innych praktycznych rzeczy będzie można dowiedzieć się podczas spotkania.

15.00 – 18.00 – konsultacje z ekspresji słowa

Prowadzenie: dr hab. Bożena Suchocka reżyser, pedagog.

W dobie dominacji kultury obrazkowej często zapominamy, że słowo jest fantastycznym środkiem wyrazu naszych myśli, poglądów, uczuć, a także tworzywem artystycznej kreacji.

Pani profesor przekaże min. ogólne zasady obecności na scenie, analizę postawy i wyglądu, komunikację z widzem, użycie gestu, techniki władzy nad audytorium. Będzie można popracować nas kulturą słowa, nad głosem, nad słowem, opanowaniem tremy.

Zapraszamy zainteresowane osoby o zgłoszenie swojego udziału w konsultacjach

tel.: 87 615 08 03 mail: dkgoldap@o2.pl . Ilość miejsc ograniczona.

18.00 – 20.00 – spektakl SPEED DATES

Wykonawcy: absolwenci i studenci Wydziału Teatru Tańca PWST im. L. Solskiego w Krakowie.

po spektaklu spotkanie widzów z aktorami. „Co to jest teatr tańca, czyli sztuka ucieleśniona cz. I”.

Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury w Gołdapi

Niezwykle barwny i porywający spektakl taneczny, inspirowany zjawiskiem szybkich randek. W pełen humoru i uroku sposób opowiada o młodych ludziach, żyjących w kulturze przesytu ze zmieniającymi się jak kadry w teledyskach sklepowymi wystawami. W przerysowanych postaciach, slapstickowości, banalnych dialogach ukrywa się tęsknota za prawdziwymi emocjami.

6 czerwca 2015

9.00 – 15.00 – „Bądź twórczy!” – warsztaty ruchowe dla młodzieży

Prowadzenie: absolwenci i studenci Wydziału Teatru Tańca PWST im. L. Solskiego w Krakowie.

Nie jest wymagane żadne przygotowanie taneczne do wzięcia udziału w warsztacie. Preferowana jest odwaga lub chęć przełamania braku odwagi (trema, nieśmiałość, brak „zaprzyjaźnienia” z własnym ciałem itd.). Warsztat teatralno-ruchowy, wykorzystujący zadania improwizacyjne, techniki aktorskie, ruchowe i taneczne. Ma na celu poznanie siebie i naukę pracy z własnymi możliwościami i ograniczeniami. Skupia się na pracy na wytężonej koncentracji i uwadze, rozwija wyobraźnie, pomaga uświadomić motorykę własnego ciała i jego indywidualne możliwości.

Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty, konsultacje odbywają się w Domu Kultury w Gołdapi.

Druga sesja odbędzie się w dniach 20-21 czerwca.

Projekt Fundacji Teatru Myśli Obywatelskiej im. Zygmunta Hübnera współpraca projektowa Dom Kultury w Gołdapi dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i ze środków Fundacji PZU.

Goldap_plakat (Speed_Dates)


Aktualności

Powiązane artykuły