Rowerem jeszcze w tym roku

szlak_4Trwa budowa ścieżek rowerowych w naszym powiecie. W gminie Gołdap, Dubeninki i Banie Mazurskie wyłonieni zostali wykonawcy, którzy już rozpoczęli prace na wszystkich trzech odcinkach trasy. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej” obejmującego pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku, późną jesienią.

Zgodnie z porozumieniem zawartym przez marszałka województwa (lidera projektu) oraz samorządami powiatowymi i gminnymi (partnerami projektu) koszt inwestycji zostanie pokryty ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Wkład własny w wysokości 5 % pokryje samorząd województwa warmińsko–mazurskiego. Zadaniem gmin i powiatów będzie utrzymanie powstałej infrastruktury przez minimum pięć lat od zakończenia realizacji projektu.

Szczegółowe informacje na temat projektu oraz przebieg trasy rowerowej (również na terenie powiatu gołdapskiego) znajdują się na stronie internetowej: http://greenvelo.pl/.


Aktualności

Powiązane artykuły