Urodziła mając 2,5 promila alkoholu w organizmie

alkostopAlkohol miał we krwi noworodek, który przyszedł na świat w jednym z mieszkań w powiecie gołdapskim. Jego 21-letnia matka też była pijana. Miała 2,5 promila. Wcześniak ważący zaledwie 1,6 kg został przetransportowany w stanie stabilnym do szpitala dziecięcego w Olsztynie, gdzie pozostaje pod opieką lekarzy. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (28.05) gołdapscy policjanci otrzymali informację, że do szpitala w Olecku trafiła 21-letnia mieszkanka Gołdapi z noworodkiem. Jak ustalili funkcjonariusze młoda kobieta w nocy z 26/27 maja br. urodziła w domu bez fachowej pomocy medycznej. Dziewczynka przyszła na świat w 36 tygodniu ciąży i ważyła niewiele ponad 1,6 kilograma. Po zbadaniu 21-latki okazało się, że miała ona we krwi 2,5 promila alkoholu. W organizmie dziecka również wykryto alkohol. Jego stężenie sięgało 0,5 promila. Dziewczynka przebywa pod stałą opieką lekarzy szpitala dziecięcego w Olsztynie.

O całej sytuacji został już poinformowany sąd rodzinny. Wobec kobiety będzie prowadzone postępowanie pod kątem narażenia życia i zdrowia noworodka. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły