Majowa akcja krwiodawcza

IMG_273914 i 15 maja miała miejsce dwudniowa akcja krwiodawcza zorganizowana przez Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi, Starostwo Powiatowe w Gołdapi i gołdapską komendę Policji w ramach projektu „On, ty i ja na tej samej drodze – III edycja”.

Podczas akcji propagowane było również oddawanie szpiku kostnego, a także zachęcanie do wyrażania zgody na transplantację narządów po śmierci.

Każdy krwiodawca otrzymał Kartę ICE (In Case of Emergency) – trwałą, plastikową, na której należy zapisać trzy numery tel. do najbliższych – w razie wypadku zostaną szybko o tym powiadomieni.

Podczas akcji miała również miejsce edukacja w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas której można było utrwalić i uzupełnić swoją wiedzę, ale przede wszystkim sprawdzić się pracując z fantomem (zakupionym podczas II edycji projektu), czy biorąc udział w różnych symulacjach. Zajęcia poprowadził pan Jacek Klimko z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej.

Przeprowadzono również loterię fantową – każdy chętny do oddania krwi otrzymał gadżet promujący projekt „On, ty i ja na tej samej drodze – III edycja”. Były to: apteczki samochodowe, termosy i ramki.

Zorganizowana w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowego w Gołdapi akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Kilku chętnych z różnych powodów nie mogło oddać krwi. Łącznie zebrano 24 litry krwi.

ON, TY I JA NA TEJ SAMEJ DRODZE – III edycja

Projekt dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”

i realizowany przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Komendę Powiatowa Policji w Gołdapi

 


Aktualności

Powiązane artykuły