Dobre słowo na ulicach Gołdapi

gimnazjon_1Majowy Dzień Dobrego Słowa zorganizowany przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Gołdapi pod opieką Anety Wojnar-Konopki znacznie różnił się od wcześniejszych pięciu akcji. Tym razem młodzież opracowała „Vademecum użytkownika (dobrego) słowa”, które pojawiło się na drzwiach każdej pracowni i na korytarzach szkolnych.

Dodatkowo w wielu miejscach umieszczono pytania mające skłonić czytelników do refleksji (m.in.: Z iloma osobami dziś się przywitałeś? Czy okazałeś komuś wsparcie? Ilu osobom powiedziałeś dziś coś miłego? itp.). Poza tym przeprowadzono warsztat dotyczący konstruktywnej komunikacji, dzięki któremu uczniowie mogli posiąść umiejętność stosowania komunikatu „ja” i parafrazowania. Ostatnim etapem akcji był spacer po mieście, podczas którego gimnazjaliści prezentowali społeczności Gołdapi przygotowane hasła promujące Dzień Dobrego Słowa oraz rozdawali napotkanym przechodniom pokrzepiające liściki. Uśmiechy na twarzach obdarowanych stanowiły najlepszą ocenę przedsięwzięcia.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Dobre słowo na ulicach Gołdapi

 1. jagoda

  tak chciałoby się słyszeć piękne,dobre słowa na ulicach, wspaniała akcja coraz więcej tego szczególnie wśród młodzieży, godne pochwały

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Aneta Wojar-Konopka

  Dziękujemy 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...