Dwa dni – 24 litry krwi

krew_7Blisko 24 litry krwi zebrano w czasie trwania akcji honorowego krwiodawstwa. Zbiórka odbyła się w ramach III edycji projektu „On, Ty i Ja na tej samej drodze”. 14 i 15 maja w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym 53 osoby, w tym również policjantki, policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi podzielili się najcenniejszym darem życia.

14 i 15 maja w zorganizowanej w budynku Centrum Dydaktyczno–Szkoleniowego przy ul. Partyzantów 31 akcji krwiodawczej wzięło udział 60 osób chętnych w niesieniu pomocy innym. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, jednak z różnych powodów nie wszyscy zgłaszający się mogli oddać krew.

W ciągu dwóch dni 53 osoby oddały łącznie blisko 24 litry krwi. W grupie tej znaleźli się także przedstawicieli różnych służb mundurowych, w tym policjanci, policjantki oraz pracownicy cywilni miejscowej komendy policji. Ponadto na spotkaniu można było dowiedzieć się zasad udzielania pierwszej pomocy oraz poćwiczyć swoje umiejętności na fantomie pod okiem zaproszonego gościa – pana Jacka Klimo, strażaka miejscowej Komendy Straży Pożarnej i jednocześnie ratownika medycznego.

Wszyscy oddający krew losowali upominki z III edycji projektu „On, ty i Ja na tej samej drodze”. Wśród gadżetów była także trwała karta ICE oznaczająca „w nagłych wypadkach”, na której można zapisać 3 numery do naszych najbliższych. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły