Dwoje nietrzeźwych i kolizja

wypadekGołdapscy policjanci wczoraj wyeliminowali dwoje nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Na skutek tych zdarzeń 28-latek stracił prawo jazdy natomiast 55-latka trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze interweniowali również przy groźnie wyglądającej kolizji.

Pierwsza sprawa dotyczyła kierowcy fiata Ducato, którego mundurowi zatrzymali wczoraj (15.05) około 16:20 na drodze krajowej k-65 w Pogorzeli. Podczas służby policjanci z gołdapskiej drogówki skontrolowali mężczyznę pod względem trzeźwości. 28-letni mieszkaniec Olecka miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Niespełna 2 godziny później policjanci otrzymali zgłoszenie, że na trasie Kociołek – Czarne w gminie Dubeninki w rowie leży samochód. Na miejscu policjanci zastali wywróconego na bok renault bez kierowcy. W trakcie patrolu pobliskiej miejscowości zauważyli błąkającą się kobietę, znaną im osobiście z poprzednich interwencji. Kobieta była właścicielką opuszczonego samochodu. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niej zapach alkoholu. 55-latka nie potrafiła dokładnie określić, co się stało. Najpierw przyznała się, że kierowała samochodem, nad którym straciła panowanie i zjechała do rowu, później zmieniała często wersję zdarzenia. Została zatrzymana w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wyjaśniając okoliczności zdarzenia przeprowadzili oględziny miejsca, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków.

Dodatkowo okazało się, że Elżbieta T. ma sądowy zakaz kierowania pojazdami za jazdę po alkoholu obowiązujący do października 2015 roku.

Tej samej nocy około 01:00 policjanci interweniowali przy zdarzeniu drogowym na trasie Okrasin – Boćwinka (gmina Gołdap). Kierująca BMW 24-letnia Anna O. na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad autem, w wyniku czego uderzyła w barierę ochronną, zjechała do przydrożnego rowu po czym lewym bokiem samochodu uderzyła w drzewo. Kobieta była trzeźwa, na szczęście nic poważnego się jej nie stało, po udzieleniu pomocy medycznej została zwolniona do domu. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły