Las podziękuje ciszą…

zielony_dzien_30Zielone Dni w Szkole to cykl zajęć organizowanych przez Przyjaciół Przyrody z SP nr 2 w Gołdapi z okazji Światowego Dnia Ziemi, przypadającego na 22 kwietnia. Dzień Ziemi obchodzony jest w 192 państwach, już od 1970 r. Jest to największe ekologiczne święto na świecie!

Postanowiliśmy już po raz XIII świętować przez cały tydzień i zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych: uczniów, przedszkolaków, nauczycieli, rodziców, opiekunów… wszystkich dorosłych.

We wtorek odbył się „Dzień Lasu” – ten najbardziej oficjalny.

 

II Dzień Lasu – kolor zielony

Na wędrówkę na wędrówkę,

razem z Piotrem, razem z Julą na wędrówkę…

Tam gdzie słońce tam gdzie las,

gdzie nie było jeszcze nas…

Las podziękował ciszą…

Najpierw było powitanie i poszukiwanie czwartoklasistów w białych czapeczkach, potem wtargnęli turyści, którzy zjedli „tylko” śniadanie, a następnie była długa wędrówka zajączków przez zaśmiecony las Kumiecie do Sowy mądrej głowy. Wielki ptak pomógł zajączkom i znalazł sposób na wyleczenie lasu z bałaganu i brudu… Tak się rozpoczął drugi, najbardziej oficjalny, dzień cyklu.

Powrót był łatwiejszy…

Droga powrotna wiodła pod górkę, następnie przez polanę w lesie, na której Przyjaciele Przyrody z „Dwójki” urządzili galerię „Las wokół nas”. Tu słychać było śpiew ptaków, szum drzew, można było poczuć zapach poziomek i ciepło słońca. Cienie rzucane przez drzewa dodawały tajemniczości. Można też było zauważyć zwierzęta żyjące w przyjaźni i ludzi prawdziwych przyjaciół lasu. Na polanie artyści – plastycy otrzymali nagrody za swoje cudowne prace.

Miejsca 1 w swoich kategoriach wiekowych zajęli:

Julia Bagińska, Wiktoria Piwowar i Wiktor Kowalczuk.

Miejsce 2 w swoich kategoriach wiekowych:

Laura Troc, Amelia Zaniewska i Nina Górska.

Miejsce 3 w swoich kategoriach wiekowych:

Alan Siejwa, Michał Kwiatkowski, Natalia Tylenda.

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Klimko, Iza Kozłowska, Dominika Żukowska, Gabriela Brodowska, Hanna Galińska, Kuba Banial i Monika Figurska

Tytuł Przyjaciela Szkoły w roku szkolnym 2014/2015 otrzymali:

– pani Ewa Bolewska,

– pani Agnieszka Iber,

– pan Jaromir Krajewski,

– pan Jacek Konieczny,

– pan Stanisław Pastuszka.

– Nagrodę Zielonej Koniczynki otrzymała Marzanna Konieczny za wieloletnią działalność ekologiczną i przyjaźń z naszą szkołą.

Gratulujemy:)

Gołdap miastem bez elektrośmieci

W ramach ostatniej zbiórki, zebrano 330 sztuk elektrośmieci wielkogabarytowych, średnio i małogabarytowych takich jak zamrażarki, pralki, telewizory, monitory, suszarki, żelazka, odkurzacze itp. o łącznej masie ponad 2000 kg. Wszyscy goście otrzymali legitymacje przynależności do ekodrużyny. Ostatnia zbiórka w tym roku szkolnym zakończy się w maju 2015 roku.

Szkoła jest świeża i piękna

Przez cały rok nasze oczy cieszą rośliny na szkolnych parapetach. Zapewniamy im odpowiednie warunki glebowe. Dostarczamy właściwą ziemię, nawozimy i podlewamy w zależności od potrzeb konkretnej rośliny. Zwracamy też uwagę na warunki świetlne na naszych parapetach.

Zielistki, begonie, kaktusy, pelargonie, paprocie, otrzymały dziś nowe „doniczki” a dzieci i wychowawczynie dyplomy za wytrwałość w hodowli i pielęgnacji.

XIII konkurs „Modny Strój z odpadów”

Cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Przez blisko dwa miesiące, całe rodziny naszych uczniów i przedszkolaków uczestniczyły w projektowaniu, szyciu i klejeniu strojów z odpadów. W konkursie wzięło udział 48 modelek i modeli. Swoimi strojami uczestnicy konkursu pokazali, że czyste odpady można wielokrotnie wykorzystywać ,przetwarzać i jednocześnie wspaniale się bawić.

W roku szkolnym 2014 /2015 królują:

Kacperek Kaca i Gabrysia Piwowar

– druga papierowa dama – Laura Troc,

– drugi papierowy kawaler – Patryk Kozłowski,

– trzecia Papierowa dama – Zosia Sidor,

– trzecie miejsce wśród chłopców zajął duet – Dawid Filipkowski i Tymon Zdancewicz wyróżnienie otrzymała grupa przedszkolna i pani Małgorzata Stypka

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.

GRATULUJEMY:)

 

Współpraca: Koło Łowieckie Granica, Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi, Sanepid Gołdap

Sponsor i współpraca Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, Nadleśnictwo Gołdap

loga

Cały program Zielonych Dni w Dwójce pod tym linkiem:

http://www.sp2goldap.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1271:zielone-dni&catid=8:ogloszenia&Itemid=28

Linki do filmów:


Aktualności

Powiązane artykuły