Nowa atrakcja w świetlicy wiejskiej w Galwieciach

kule_2Pogoda robi się coraz ładniejsza i większość osób woli spędzać czas na świeżym powietrzu. Jakiś czas temu na stronie www.kss.org.pl znalazłem taką oto akcję: http://www.gramywpetanque.pl/asp/pl_start.asp…

„Akcja „Gramy w petanque!”

Firma Limagrain wspólnie z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów oraz Polską Federacją Petanque podjęła się propagowania petanque (gry w kule, boule) wśród społeczności wiejskich. Każde sołectwo, które powoła grupę petanque i zgłosi się do Limagrain otrzyma nieodpłatnie zestaw do gry. Członkowie Polskiej Federacji Petanque poinstruują grupy uczestniczące w tej akcji o tym, jak prawidłowo grać w tę grę.

Petanque to prosta w swych zasadach gra i sport, nie wymagająca dużych inwestycji, a grać mogą w nią osoby w różnym wieku, różnych płci, o różnym stopniu sprawności, także osoby niepełnosprawne. A więc petanque jest grą mogącą integrować wiele osób i dlatego jest godna promowania. Zapraszamy wszystkich sołtysów do organizowania grup chcących grać w petanque i do zgłaszania się do nas po zestawy do gry.”

Postanowiłem skorzystać z ciekawej propozycji, napisałem maila i… wczoraj otrzymałem przesyłkę. Kule zostały już przekazane Pani Dorocie – opiekunce naszej świetlicy. Każda gra jaką można pobudzić mieszkańców do wyjścia z domów i spotkania się na świeżym powietrzu godna jest polecenia, zachęcam więc Sołtysów do wysłania zgłoszenia. Szczegóły znajdziecie pod podanym wyżej linkiem.

Maciek Kordjak – sołtys Sołectwa Galwiecie

kule_1

 


Aktualności

Powiązane artykuły