W Ełku karty rozdawał zespół gołdapskiej „Trójki”

Półfinał Dwójek Siatkarskich EłkW środę, 15 kwietnia na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ełku rozegrano Półfinał Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych w Minisiatkówce „Dwójek” Chłopców. Rozgrywki odbywają się w ramach Szkolnego Związku Sportowego.

Jak zawsze schemat w tych rozgrywkach nakazywał rozgrywanie meczów dwoma dwójkami. To znaczy, że pierwszego seta gra inna dwójka zawodników co w secie drugim. Ogromny sukces w tej imprezie odniósł zespół Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi prowadzony przez Łukasza Tarasiewicza. Czwartoklasiści oraz w większości młodsi siatkarze, grając w składzie: Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc, Oskar Stalewski, Piotr Górski, Michał Ostrowski i Oskar Kozłowski wygrali dwa starcia i bezapelacyjnie zajęli pierwsze miejsce, awansując na majowy finał województwa warmińsko-mazurskiego.

Najpierw młodzi adepci „puścili” w trzech setach (25:13, 12:25, 15:10) Szkołę Podstawową Nr 6 im. Orła Białego w Szczytnie. W drugim swoim środowym spotkaniu bez problemów ograli 2:0 (25:18, 25:15) – Szkołę Podstawową Nr 4 im. Prof. Władysława Szafera w Ełku. Najmłodsi siatkarze z „trójki” przywieźli z Ełku puchar i wartościową lokatę i co najważniejsze mają szansę na tytuł mistrzów Warmii i Mazur. Sześciodrużynowy finał odbędzie się w maju, być może w Gołdapi.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy, które wręczała pani dyrektor SP 4 w Ełku – Wanda Wojnowska. Półfinał województwa zorganizował Koordynator Sportu Szkolnego Miasta Ełku – Dariusz Szumski.


Aktualności

Powiązane artykuły